Českou mediální stokou a následně i demokratickým bločkem prolétla vlna nadšeného hýkání – Babiš BYL Bureš! A my jsme to věděli od začátku, heč! Teď už ho prezident podle ústavy konečně MUSÍ nechat hradní stráží za nejbližšího úsvitu zastřelit! Alelůja! No pasaran! Visité le Kocourkov!

Důvodem bujarých oslav v klubovně Rychlých šípů byl výrok krajského soudu v Bratislavě, který s konečnou platností zamítl Babišovu žalobu a tím prý podle našich dezinformačních médií Babišovi definitivně vypálil na čelo cejch agenta STB.

Takto jednoznačně alespoň vyzněla naprostá většina titulků předmětných článků a je celkem lhostejné, že některé z nich pak kdesi u dna textu konstatují jaksi mimochodem i střípky skutečných faktů. Vybrané střípky. Na některé se v tom tumlu jaksi zapomnělo. Poměrně nepřekvapivě se na čele pelotonu Tour de Babiš usadili jezdci ze stáje OKD Bakala Zeitung.

Skutečnými fakty myslím především to, že bratislavský soud vlastně vůbec nerozhodoval o Babišovo spolupráci s STB ve smyslu ANO – NE, ale pouze o oprávněnosti jeho žaloby vůči Ústavu paměti národa a o věrohodnosti jeho svědků. Jinými slovy řečeno konstatoval, že Babiš plakal „Ja som nění byl agentom!“ na nesprávném hrobě a s nesprávnými pozůstalými.

Novinky.sk citují mluvčího soudu:

Odvolací súd v zmysle nálezu Ústavného súdu žalobu zamietol z dôvodu absencie pasívnej legitimácie žalovaného. Rozsudok je právoplatný doručením.

Jinak ani soud rozhodnout nemohl, protože byl vázán výrokem slovenského Ústavního soudu z minulého roku, který laicky řečeno rozhodl, že Babiš v této věci nemůže žalovat Ústav paměti národa, protože ten nezodpovídá za obsah ze zákona jím zveřejněných evidencí STB.

Faktem také zůstává, že všechny předchozí soudy Babiš vyhrál a celé to otočil až právě Ústavní soud, který svým výrokem ukončil dosavadní soudní praxi v podobných případech. Až dosud totiž v těchto kauzách byl žalovanou stranou skutečně výše zmiňovaný ÚPN a nijak zvláště u soudů nebodoval. Web SME.sk k tomu píše:

V minulosti bola prax taká, že ľudia zo zoznamov spolupracovníkov komunistickej ŠtB bežne žalovali ÚPN a súdy im neraz dávali za pravdu. Ústav tak už prehral asi dve desiatky zo zhruba 40 sporov.

Čili seriózní novinář by ani nemusel nutně studovat onen rozsudek, ale bohatě by mu stačilo „prečítať“ si zdroje od slovenských kolegů. CELÉ, ne jenom titulky. A prostě napsat co v nich je. Že Babiš sice neuspěl, ale pouze z formálních důvodů a soudit se bude dál. A že slovenský ÚPN v minulosti celou polovinu podobných kauz naopak prohrál. Napsat prostě celou pravdu a ne jen ten kousek, co se hodí do krámu.

Ale to bych chtěl od našich angažovaných politických aktivistů – novináři to rozhodně nejsou – asi příliš.

Zajímavého úkazu si všiml i analytik Štěpán Kotrba a jako obvykle nezklamal – Bakalovi kreténi :-D. Takhle ho známe a máme rádi.

Jak z toho všeho můžou vyrobit soudní potvrzení spolupráce s STB, sepsat o tom radostný článek, dát to do titulků, následně to celé protlačit redakčním procesem až ke zveřejnění a nadšeně tím slavit vítězství dobra nad zlem, mně i přes to všechno stále není úplně jasné. Respektive mi to jasné je, dokonce až příliš, ale pořád se tak nějak zdráhám uvěřit, že:

  1. nás opravdu mají za až takové blby
  2. jsou oni sami až takovými blby
  3. reálně platí oba předchozí body

A totoč všechno píši prosím pěkně jako občan, který se nenechá opít koblihou,  kosteleckými párky hubí potkany a o Babišovi si myslí jen to nejhorší. Včetně toho, že BYL vědomým agentem STB a kariérním komunistou k tomu, což je podle mne mimochodem  ještě mnohem opovrženíhodnější kategorie, než ta předchozí.

Apropó, jaký asi názor v této věci zastávají třeba exkariérní soudruzi Telička, Komárek, či Štěch?

Ale dokud případně nějaký další soud tento můj soukromý, irelevantní a pouze na životní zkušeností podložený názor o jeho estébácké minulosti skutečně nepotvrdí a neprohlásí: „Občanu Babišovi se nepodařilo prokázat, že byl jako agent Bureš veden neoprávněně a jeho žaloba se zamítá“, tak to do té doby o něm určitě nebudu vytrubovat do světa palcovými titulky. Na to bylo až příliš mnoho lidí s podobným problémem soudy očištěno.

Připadal bych si jako „Bakalův kretén“ :-), co si neumí ani pořádně přečíst slovenské noviny. Nebo jako prodejná, prolhaná, bezpáteřná novinářská štětka vyznávající pouze dvě zásady: „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej a Účel světí prostředky.“


A ještě závěrečný podčárový  postřeh:

Je opravdu velice zábavné sledovat, jak celou věc uchopila Burešova neúspěšná politická konkurence – Takže nejenom kriminálník, ale taky agent STB! Máme to písemně! Takový člověk nás přece už opravdu nemůže politicky reprezentovat! 

Add Kriminálník: Kauza Čapí hnízdo je směšná, politicky motivovaná pseudokauza na objednávku, přesně jak agent Bureš tvrdí. Neříkám, že je tam všechno košer, ale podobných případů tu jsou stovky, s mnohem vyššími částkami a nikdo je neřeší ani nepranýřuje, protože to není v politickém zájmu. A v politickém zájmu to není proto, že jejich aktéry jsou přátelé přátel. Zlo v tomto případě představují především samotné dotace pokřivující děsivým způsobem nejen podnikatelské prostředí, nikoliv šikovný obchodník, který prostě využije příležitost seslanou z Brusele.

Add Agent: V Evropském parlamentu nás už léta politicky reprezentuje oficiálně potvrzený agent STB jménem Štětina, který tam vesele hlasuje i pro ta největší svinstva jdoucí přímo proti zájmům České republiky a nikomu z novinářských ani politických tajtrdlíků to nijak nevadí. To, že tam republice škodí v barvách  Top09 a STAN už snad ani nikoho nepřekvapí.

690 total views, 1 views today