Přesněji řečeno zelenorudí, prozápadoEUnionističtí kámoši. Jak se přitom kámoši sami politicky deklarují, je naprosto nepodstatné. Cokoliv jiného je vydáváno za diktaturu ultraxenofobní, ultrapopulistické ultrapravice, které se z bot sype sláma a na mnoho verst páchne ruskou vodkou.

Sledovat jen média posvěcená PornoJandou, mám nutně už dávno permadepresi z nástupu неофашизма, členský průkaz Top 09, modré povlečení se žlutými hvězdičkami a na flešce seznam neofašistů z naší ulice a mezi FB přáteli. Tyhle volby oné tak hojně zalévané pseudorealitě jen trochu přidaly grády.

Nejen v souvislosti s údajným „svátkem demokracie“, se u nás v poslední době mediální prostor přeplnil ohrožením demokracie, ústavnosti, prozápadní orientace a podobnými apokalyptickými vizemi. Všude Putinovo agenti, hackeři, hybridní cosi a hlavně kremelská propaganda.

Antikristé přicházejí tentokrát v podobě „populistické krajní pravice“, případně jako československý oligarcha východního střihu. Všichni však mají údajně stejný cíl – zlikvidovat u nás demokracii, nastolit diktaturu a požádat Putina o připojení k Ruské federaci.

Největším ohrožením té vzývané „demokracie“ po mém soudu rozhodně nejsou demokraticky zvolení politici jako je Zeman, Babiš, Okamura etc., nebo snad vybájený český rasismus, vrozená nenávist k pokroku a xenofobie, neřkuli dokonce české vlastenectví.

Naopak. Největším ohrožením demokracie jsou nepochybně především právě ti, kteří tyhle bludy neustále šíří a podporují, byvše přitom zhusta financováni z ciziny. Dříve se k jejich označení používalo malebné slůvko „kolaborant“ či sousloví „pátá kolona“. Já rád užívám libozvučné „zmrd“ a v Rusku je zase populární slovansky zpěvný „pizďuk“. Ale to jsem trochu poťouchle odbočil.

Vzpomeňte si, kdy celé to divadlo začalo. V roce 2011 sněmovna téměř aklamací zvolila změnu ústavy a odhlasovala přímou volbu prezidenta. Můj názor je ten, že se naši patricijové a otcové senátoři domnívali mít to za formální úlitbu nám, plebejcům, vedenou v oddíle „Chléb a hry“ pod kolonkou „hry“.

Aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Vždyť přece bylo nad slunce jasnější, že prezidentem se stane von Schlafenberg, tak proč plebsu nehodit tu ohlodanou kostičku. Zeman? Prosím vás, kdo to je?

Jenže důchodce z Vysočiny si „Volím Karla“ namazal na chleba, protože dokonale zná své řemeslo a ještě lépe své pappenheimské. Z formality přímé volby se rázem stala obrovská politická chyba a všichni ti, kteří ji chystali na míru pro knížete z Orlíku a jeho ideově shodné dědice, najednou začali nesouhlasně hýkat: „Lid nemá dostatek moudrosti, aby rozhodoval přímo“.

Čistě jen proto, že voliči zvolili místo žádoucího rakouského knížete nežádoucího českého Zemana. Odtud ono současné zuřivé odmítání referenda. Soudruzi jsou sice většinově vymaštění, ale ne zase tolik, aby po této „katastrofě“ nepochopili děsivá nebezpečí skrytá v institutu přímé demokracie.

Pak ti chytráci sestřelili láskou zblblého Nečase. Co tím chtěl básník říci, nevím dodnes. Jediným hmatelným výsledkem gigantických policejních, i jiných manévrů tak byla pouze nezdaněná kabelka a jako vedlejší produkt předčasné volby. A tam zabodoval Babiš se svým: „Oni kradnů Vám, ja iba ďalekému Bruseli“ a „So mňou bude líp.“ A občan, znechucený nekonečnou bohorovností instantních „demokratů“ po tom blábolu skočil, jak slepice po flusu.

Ani Pitomio si v nich nevedl špatně a jeho první politicko-obchodní projekt také uspěl. Na jakou stranu spektra Babiš s Okamurou patří, nebylo tehdy jasné, ale to nikomu z těch, co kráčeli za zvukem jejich píšťaly do Wesery nevadilo. Oba dokázali oslovit zvětšující se skupinu voličů, kteří už měli „tradičních“ stran díky jejich zpupné, knížecí aroganci a hlásání jediné pravdy plné zuby.

Tyhle volby pak dílo zkázy z pohledu politického, mediálního i intelektuálního mainstreamu dokonaly. Zločinec Babiš a islomofob Okamura natrhli společně „demokratům“ v čele s Kalouskem a Sobotkou půlky. Vyluxovali velkou část nespokojených voličů napříč politickým spektrem, nejvíce ovšem, jak se zdá, z levice. Zkamenělí socani i komunisté díky tomu utrpěly rekordní debakly.

Za zmínku stojí, že komunisti se k tomu postavili celkem čelem, na rozdíl od ČSSD. Jistě už z médií všichni víte, kdo může za těch jejich 7,3%. Správně – natvrdlí voliči.

Navzdory tomuto úspěchu zůstává ideová podstata Babišovců rozplizlá a mění se v čase dle momentální potřeby jeho politické divize Agrofertu či páně miliardářovo. On sám říká, že „je tady pro všechny“ a „som nění protievropský“. Hm, vyberte si z toho, co chcete.

Okamurovci se v těchto volbách začali zbarvovat lehce do červena, navzdory vytrvalým mediálním tezím o hnědnutí. Vůdce sice nepochybně mají, ale určitě ne vzor Hitler. Je to čistý politický byznysmen – jde mu o zisk a o moc, podobně jako Burešovi, jen na to jde jinak. Takový šikmooký mix Vítka Bárty, předsedy Maa a starého Le Pena.

Oba „projekty“ stojí a padají se svými vůdci a na rychlosti, s jakou jejich voliči prozřou. Já osobně tipuji, že SPD zmizí ze scény dříve.

Vilfredo Pareto 1848-1923 Italský ekonom, sociolog a po čertech chytrý pán. Jeho podobnost s Marxem je čistě náhodná. Tyhle patriarchální fousy byly prostě tehdy v módě.

Na závěr si vezmeme na pomoc doktorem Robejškem (i mnou) tolik milovaného Vilfreda Pareta, mimochodem obdivovatele Mussoliniho, jenž Realistům ovšem letos příliš platný nebyl (možná by bývalo lepší vsadit spíše na starého dobrého Machiavelliho). Kdy jindy citovat slavnou Paretovu teorii koloběhu elit, než u příležitosti voleb. Volně parafrázuji:

„Přestože současná elita ,A‘ dělala doslova psí kusy, aby se razantně k moci deroucí elita ,B‘ dostala místo k veslu do báně (Babiš), nebo do společenského vyhnanství (Okamura), oběma elitami současně  a opakovaně zneužívaná a využívaná masa občanů ,C‘ pak tentokráte většinově podpořila daleko agilnější Béčkaře.“

A poslala tak Áčkaře na paretovský hřbitov starých aristokracií, které vystřídali aristokracie nové. Při pohledu zdola mimochodem pintlich stejné.

„Sliby, dodávané oběma soupeřícími elitami lidové mase ,C‘, pochopitelně vítězná strana nikdy nedodrží. Masa občanů v tomto boji elit o moc jen zdánlivě sleduje své zájmy a realizuje program demokracie a rovnosti. Ve skutečnosti slouží vždy cizím zájmům, zájmům elity.“ Tolik k českým volbám z pera Vilfreda Pareta.

Schopní Béčkaři tedy díky svému populismu (vyslyšení zájmů lidu) dokonale demokraticky vystřídali totálně nechopné Áčkaře, jejichž populismus byl k zájmům lidu dokonale hluchý. My ostatní z toho, jako vždycky, budeme mít drek.

Demokracie není nijak ohrožena, zvítězí-li ve volbách nám názorově nevonící ideologie nebo pro nás nepřijatelný kandidát. Demokracie je ohrožena až v momentě, kdy tuto volbu zpochybníme a prohlásíme ji za hrozbu.

Klidně si na fejsbůku teatrálně plácejte játra se škrtáním Burešovo a Pitomiovo voličů z přátel a stěhujte se do Brusele, ale nevykřikujte k tomu nic o konci demokracie v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.  Vy, demokrati.

621 total views, 1 views today