Vždycky, když se ženou v televizi nevěřícnými zraky sledujeme například na ČT24 některé z těch miniintervjů, kterých jsou plné takřka všechny tamní zpravodajské pořady, tak si užasle říkáme, kde proboha ty debily berou. Musejí dělat nějaké konkurzy či co, které spolehlivě vyřadí lidi jevící neklamné známky mozkové činnosti a ty, co zjevně nemají žádoucí weltanschauung, protože na obrazovku pokaždé proniknou pouze dva typy lidí.

Ti, co zastávají stejné názory jako osazenstvo Kavčích hor a pak ti, kteří si chtějí užít svých 7 sekund televizní slávy v reportáži z kolony na D1, i kdyby ze sebe kvůli tomu měli udělat trotla před celou republikou. Ti druzí zhusta převažují a v naprosté většině působí dojmem, že na ně už před drahným časem zaútočil velice pracovitý mozkodlab, který nenechal žádné zbytky.

A pokaždé, když se přestaneme smát, si položíme stejnou otázku. Existují i lidé, kteří je pošlou do hajzlu? Existují i lidé, kteří odmítnou zazpívat podle jejich zahnojených předtištěných notiček? Kteří je ani nenechají doříct větu: „Dobrý den, my jsme z České televize a chtěli bychom se vás zeptat, jak se vám tady kvůli trestně stíhanému premiérovi stojí?“ a rovnou odpoví: „Dobrý den, jděte do prdele.“

To nám totiž velice vrtá hlavou, protože o existenci tohoto typu občanů bohužel Česká televize jakož i další pokroková média mlčí.

Protože už jen podle logiky věci musí existovat. A my bychom jim hrozně chtěli potřást rukou a poděkovat jim, že jsou. A dnešek nás v tomto směru konečně obdaroval.

Existují!

Děkujeme tímto panu Luboši Xaveru Veselému za existenci, vražedný selský rozum, profesionalitu a za elegantně asertivní styl, kterými se vypořádal s až dojemně tragickou a neschopnou svazáckou úderkou nejsmradlavější „stoky“ ČT zvané Newsroom.

A já připojuji své díky mé zvídavé paní, která toto roztomilé video, které by mohlo z fleku sloužit na fakultách žurnalistiky jako příklad toho, jak nemá vypadat práce veřejnoprávního žurnalisty, při svém pravidelném monitoringu sociálních sítí objevila.

Protože moje žena je aktivní občanka, která bedlivě sleduje věci veřejné i stav naší demokracie a nebojí se v případě nutnosti nahlas vyjádřit svůj názor.

Tedy zachovat se přesně tak, jak nás nejen z obrazovky neustále nabádají ti, které do televize pouštějí.


Škoda, že tu stoku nesleduji. Skutečně velice rád bych viděl, co a s jakým komentářem z tohoto nemírně zajímavého rozhovoru Newsroom odvysílá.

1,276 total views, 16 views today