Po automechaniku Koudelkovi z STS Chvojkovice-Brod je druhým nejznámějším nositelem tohoto jména Koudelka z BIS, jehož tamní služební zařazení i profesní úspěchy shrnuje pan prezident pod poměrně výstižný termín „čučkař“ . Jelikož se v hodnocení této organizace i jejího ředitele s prezidentem shoduji, zaujala mne informace, že pan Koudelka obdržel jakýsi metál od CIA, který proamerická a tedy prakticky všechna hlavní dezinformační média okamžitě označila za „prestižní“ a informaci jako přes kopírák stylizovala do formy – „Vidíš, senilní ožralo, žádný čučkař, ale ceněný spojenec SíÁjEj“ . Jelikož jsem, stejně jako vy všichni, o „prestižní medaili George Teneta“ neměl doposud ani ánunk, tak jsem v touze po rozšíření obzorů zagůglil.

A zjistil, že „prestižní medaile G. Teneta udělovaná pouze jednou ročně“ je, pravděpodobně proto, že ji uděluje CIA, dokonale tajná. Informací o ní je jako pověstného šafránu. Mlčí o ní Wikipedie i všechny další běžné zdroje, takže o její charakteristice se z nich nedozvíte nic. Žádné informace o dalších držitelích či ceremoniálech. Mlčí o ní dokonce i oficiální stránky CIA, což mi přijde opravdu zajímavé.

Zajímavé také je, že jako jediného dalšího příjemce této „prestižní“ ceny mi gůgl nabídl saúdskoarabského šejka a prince Mohammeda bin Nayefa, jenž ji podle britského Independentu obdržel v roce 2017 za „vynikající zpravodajské výkony v boji proti terorismu a neomezenému příspěvku k uskutečnění světové bezpečnosti a míru“ . Vida, konečně něco.

Viděno optikou skutečnosti, že CIA dala tuto medaili jako ocenění za boj proti terorismu a příspěvku k míru představiteli státu, který je naprosto nepopiratelně zároveň jedním z hlavních světových podporovatelů terorismu a válek, mi přijde udělení té samé medaile řediteli české kontrarozvědky jako pikantní.

Kromě šejka a čučkaře Koudelky se gůgl o žádných dalších držitelích ocenění nezmiňuje. Pokud je skutečně předáváno každý rok, jde v dnešní informační době o skutečně unikátně utajený ceremoniál, klobouk dolů. Rozkecalo se to pouze v Saúdské Arábii a u nás.

Zajímavá je i osoba George Teneta, po němž je pojmenována. Pan Tenet byl ředitelem CIA v letech 1996 až 2004 a proč byla cena pojmenována zrovna po něm skutečně netuším. Protože za jeho éry se CIA několikrát opravdu vycajchnovala. Od kamarádění s Al-Kajdou, přes její pro CIA překvapivou newyorskou leteckou mrakodrapovou session a waterboarding až  k prohlášení, že Saddám má zbraně hromadného ničení. Samé grandiozní úspěchy. Pokud CIA považuje Teneta za nejúspěšnějšího ředitele všech dob po kterém pojmenovává „prestižní“ medaile, tak snad ani nechci vědět, co se tam dělo pod těmi méně úspěšnými.

Ačkoliv nejsem analytikem BIS, přesto jsem si dovolil vyhodnotit získané drobky informací a učinit z nich závěr.

Tajnou medaili George Teneta uděluje CIA v maximálním utajení kromě jiného evidentně těm cizincům, kteří doma aktivně prosazují americké zájmy. Nutnou podmínkou pochopitelně také bude, že i laureátova vlast je poslušná, plní pokyny, kupuje americké zbraně a necuká se. Nevím, jak onen arabský šejk, ale Koudelka i ČR jsou v tom všem vážně dobří, takže je toto ocenění jistě plně zasloužené. To, že své vlastní zemi jsou Koudelka i jeho čučkaři zároveň naprosto k ničemu, je  z hlediska CIA pravděpodobně zcela nepodstatné.

Jsem dalek toho, abych prestižně  vyznamenaného pana plukovníka Koudelku označil za amerického agenta a přisluhovače. Daleko pravděpodobnější je, že to co, u nás dlouhá léta on i jeho současní podřízení předvádějí, je výsledkem kombinace přirozené duševní omezenosti, účinné indoktrinace během vzdělávacího procesu  a tradiční české touhy zavděčit se tomu, kdo nás má momentálně pod palcem.

3,193 total views, 1 views today