Trůn české pop music po šedesáti letech osiřel a zůstane prázdný. A tahle země už nikdy nebude jako dřív. Jedna věc se ale nezmění: Kdo byl Karel Gott tady budou úplně všichni bezpečně vědět ještě dlouho poté, co jména současné generace jeho nápadně nevýrazných „kolegů“ i všech jeho zpruzených kritiků dávno upadnou v zapomnění. A skutečně nevím, proč mne jako první napadla jména Klus a Šídlo.

V nejbližších pár dnech se, mám alespoň ten neodbytný dojem, poměrně transparentně vyjeví, kdo je pod jakoukoliv slupkou ve skutečnosti slušný člověk a kdo je – pod jakoukoliv slupkou – prostě jenom ubohý zmrd.

Jistě. Těch 42 Slavíků, 293 alb, 50 milionů prodaných desek a miliony fanoušků v Čechách, na Moravě, ve Slezsku, na Slovensku, v Německu, Rakousku a Rusku mu zařídili komunisti. To je jasné.

Prosadil se i v bývalém Sovětském svazu, lidé tam na něj i jeho písně vzpomínají a on sám se odmítal účastnit všech současných, na umělecké frontě takřka povinných, honů nejen na ruské čarodějnice. Čímž si Mistr u pochcánků nesahajících mu po morální stránce ani po kotníky pochopitelně opravdu nasral do bot. Až za hrob.

Tenhle blb mi ani nestojí za komentář.

1,146 total views, 1 views today