Ruskou armádu lze zastavit pouze silou,říká vládní poradce pro bezpečnost. Diplomacie je prý přežitek. Správně. V časech, kdy jdou tlustý do tenkejch, fakt chceš, aby hejnu idiotů u moci radil ještě větší idiot.

Vodka Putinka

Objevilo se nové zásadní mediální téma. Kolik a na čem Putin vydělává a kolik a za co utrácí. Třeba na vodce Putince. Chtěl bych touto cestou masmédia informovat, že jistě nejenom mně je úplně u prdele, na čem Putin vydělává nebo kde bydlí jeho milenka. Jediný, co po vás v souvislosti s válkou na Ukrajině chci je, abyste poprvé v životě použili mediální sílu místo manipulace k něčemu užitečnýmu a dokopali politiky k jednacímu stolu.

Velký badabum

Podle Hovinek odlétlo ruské letadlo, které podle CNN stateční běloruští partyzáni vyhodili do vzduchu a zcela zničili, do Ruska. Zajímavé. Inu, ruská technika. Primitivní, ale plně funkční i po zničení.

VUML třetího věku

Český rozhlas školí důchodce v ověřování informací. Protože ověřování informací vede k informovanosti, informovanost vede ke správnému názoru a správný názor vede ke zvolení správných stran a správných politiků. Ve všech těchto disciplínách důchodci zatím silně zaostávají a jsou proto brzdou pokroku. Myslím, že místo vymývání mozků důchodcům by společnosti prospělo o něco více, kdyby Český rozhlas začal u sebe. Neškolit, nevychovávat, nemanipulovat, nelhat, prostě jen informovat. A podotýkám, že ukrajinskou válečnou propagandu, kterou nejenom Český rozhlas nadšeně přebírá zásadně bez jakéhokoliv ověřování, za informace fakt nepovažuju. Věci by mimochodem asi dost prospělo, kdyby česká média měla někoho skutečně na frontě, a to nejen na ukrajinské straně, ale i na ruské a u separatistů, jako třeba Italové, a nejenom ty zábavné týlové bajkaře v čele s Dorazínem, vyprávějící nám ukrajinské večerníčky. Den, kdy Ukrajinci odeberou akreditaci českému žurnalistovi kvůli tomu, že napíše pravdu, bude dnem, kdy se zastaví rotace zeměkoule.

Zamávejte bůčku

Další na řadě jsou prasata. I jejich chov a konzumace Bruselu rozkopávají klimatické bábovičky. A tentokrát na to jdou od lesa. Nezakážou vepřový, jen banky prostě chovatelům nepůjčí. Zajímavé. Už jim vzali uhlí, levný plyn, ropu, elektriku, baráky, auta, relativní blahobyt, svobodu, mír a teď jim vezmou i bůček. A místo toho nabídli bídu, blackouty, cyklistiku, válku, otroctví a sušený brouky. V této souvislosti by mně fakt zajímalo, kde asi mají lumíci červenou linii?

Vláda lidu

90% Čechů si přeje, aby NATO a EU místo tanků poslaly na Ukrajinu diplomaty. Vida. Zřejmě proto tam furt posíláme tanky. Ještěže máme tak moudrou vládu. Která dělá to, co je správné bez ohledu nato, co po ní chtějí voliči. Ale to je právě to kouzlo demokracie. Že v demokracii sice teoreticky vždycky rozhoduje vůle většiny, ale prakticky to nikdy nikoho nezajímá.

Jde to podle plánu

Tak obrana strategicky bezvýznamného Bachmutu už prý splnila účel. Ukrajinská armáda proto bojem plánovaně a takticky ustoupí do předem připravených pozic, aby tím ruské ofenzivě zasadila rozhodující úder a v bitvě zvítězila. Jistě. Něco mi to silně připomíná. Chybí tomu už jen wunderwaffen a volkssturm.

Šokující výrok 

Sahra Wagenknechtová, známá německá mírová štváčka, vyslovila v jakési zjevně objektivní debatě šokující názor, že válečné zločiny zpravidla páchají všichni zúčastnění. Čímž  ostatní diskutující dostala, cituji: „do stavu zuřivosti.“ A dle titulků zjevně nejen diskutující. Co k tomu říct. Asi jen to, že když vás pravda přivádí do stavu zuřivosti, bude na to asi s největší pravděpodobností diagnóza. A nějaké růžové kuličky.

Útok subkulturou

Nová hrozba z Ruska,“ píše Seznam. Kromě raket, granátů a tanků útočí prý Rusko na Ukrajinu i pubertální subkulturou s japonskými kořeny. Tohle už je taky na růžové kuličky.

Historický okamžik

Zvolení toho správného bývalého komunisty prezidentem je zjevně jeho voliči považováno za mimořádný historický okamžik srovnatelný se zvolením Karla IV., Masaryka či Havla. Kromě mnoha extrabuřtů, které už probíhají, jako třeba komentované přímé přenosy ze stavění židlí a umývání hradních oken, se chystají i další. Například kaligrafie či památeční prezidentské pero. Které už prý držela v ruce předsedkyně sněmovny. Její nyní trvale blažený výraz tomu ostatně nasvědčuje. Ale já tu euforii chápu. Na Hradě se po dvaceti letech hrůzovlády zase usadí důstojný nositel odkazu 17. listopadu s morálním kreditem Havla a masarykovskýma fousama. A to se prostě musí pořádně oslavit. V této souvislosti přemýšlím, jestli umí tatíček 2.0 jezdit na koni.

Mokrej únor

Často se hovoří o úpadku západní civilizace a dokládá se to mnoha různými jevy. Cancel culture, MeeToo, BLM, LGBTQ+, snow flakes, politická korektnost, pozitivní diskriminace, cenzura, pojídání brouků či kotlíkové dotace. U nás je ale asi nejvíc vidět Suchej únor. Nevím, kdo to vymyslel, ani kdy se to objevilo, ale přehlídnout se to nedá. Kdo chce, aby s ním kolegové v korporátu nepřestali mluvit, nesmí v únoru pít a musí se kvůli tomu cítit báječně. Protože alkohol je, stejně jako maso, spalovací motory a nahý ženský kozy ee. Nicméně to ještě bude chtít asi další trpělivou propagační práci v terénu. Podle rekordních únorových prodejů se Češi zjevně spíš vzdají svobody projevu než chlastu.

Orgán na správném místě 

Po tanku Tomáš se Češi Ukrajincům složili ještě na raketomet Přemysl. Což je, dle organizátora sbírek známka toho, že mají srdce na pravém místě. Ano. Něco na pravém místě určitě mají. Ale vzhledem k tomu, že se ony dobré duše složili na raketomet, kterým možná Ukrajinci místo Rusů pobijí na Donbasu ukrajinské babky, a ne třeba na sanitku, tak to srdce asi nebude.

Kafka vzhůru letí

Statisíce Němců podepíší německou petici, která požaduje něco jiného než dělá německá vláda a český velvyslanec jim v německých novinách vysvětlí, že rozvracet tak pěknou válku mírovými peticemi je neněmecké. Bravo, Kafka. Do diplomacie to má sice poměrně daleko, ale zase s tím určitě doletíš na hodně vysokou větev.

36,573 total views, 3 views today