Drahoš prý mluvil málo, ale častěji pravdu. Zeman – indiánským jménem „Ten, který mluví hodně a častěji lže“ – ovšem pana málomluvného pravdomluvného porazil. Znamená to, že máme raději ukecanou lež než tichou pravdu? Ne. Neznamená to nic, to se jen hejno zoufalců snaží uplést z hovna bič. Voliči jsou stádo a stáda mají u prdele, jestli jejich vůdce lže, krade, sotva stojí na nohou, píše pouze azbukou a každý čtvrtek przní oslice. Budou ho volit, protože se jim na něm něco líbí a drobné vady na kráse je nezajímají. Vědí, že nikdo není dokonalý. Dezinformační web Demagog.cz je součástí propagandy těch kruhů, kterým neohebný Zeman na Hradě vadí. Stačí se podívat, kdo tento projekt financuje. Zkouším si představit, jak česká mainstreamová média, včetně veřejnoprávních, do zblbnutí citují nějaký obskurní web, financovaný ruským miliardářem a ruskou ambasádou a tváří se přitom, jako by citovala data Českého statistického úřadu. Moc mi to nejde, fantazie nestačí.

Zemanova kampaň se podle Hovínek.cz stala terčem vtipálků. Ano, to je pravda a ani není třeba povolávat žádného demagoga. Naprosto oprávněně si lid dělal šoufky z místy hodně těžkopádné a nepříliš realistické propagace politického produktu, který má zastaralý design, nevypadá zrovna k pomilování a má zjevně po záruční lhůtě. Tak to má ve svobodné zemi být. Co mě na tom sere je to, že si lidi naprosto stejně dělali kozy i z pana Dokonalého Fíkusa, ale o tom dezinformační hovínka, kromě jediné laskavé fotečky jaksi nepíšou, protože k bontónu v pražských redakcích patří držet palce profesoru Fíkusovi a kdo to dost ostentativně nedělá, je společensky vyřízený. Zatím jen společensky.

Ačkoliv se už snažím výkony komentátorů nekomentovat, ctíce jejich právo svobody slova, někdy prostě neodolám. Většinou u kolegy Fendrycha, který mi názorově už nemůže býti více vzdálen, leda by porušil fyzikální zákony. Tentokrát se tomuto Bakalovu nájemnému pohůnkovi urodila v makovici za těmi velmi stylovými brejlemi skutečně tak originální myšlenka, že s ní zatím nepřišel nikdo jiný z tábora války a socialismu. Což je samo o sobě naprosto unikátní situace, protože jinak se tam podobné bláboly šíří vždy rychlostí světla. Tenhle zatím ne, což svědčí buď o tom, že kolega Fendrych dosáhl už tak vysokého stupně zasvěcení, že jeho výroky nelze poměřovat běžnými lidskými měřítky, nebo o tom, že je to i na jeho ideové kompaňony už moc ulítlý. Kolega Fendrych totiž při svém obvyklém hloubení společenských příkopů – tentokrát na téma prezidentské volby – zdůvodnil Zemanovo vítězství jeho, cituji: „Masivním přístupem do médií a mocnou hybridní kampaní v internetovém prostoru.“  Na to se nedá reagovat asi jinak, než parafrází klasického citátu z mých oblíbených Chalupářů: „Pán Martin, vy ste génius!“

Poražený Slušný Fíkus už po nečekané porážce osušil slzy své manželce, vysvětlil jak jde zároveň nezvítězit i neprohrát aniž došlo k remíze a u vidiny své další zářné politické kariéry nyní zoufale hledá příčiny oné neplánované neprohry. Je vědec, dokonce akademik, dokonce nejvyšší akademik, jak nám v jedné debatě neopomněl 118x zdůraznit, takže na to jde vědecky. Nejprve vyloučil naprosto vyloučené subjektivní příčiny oné časoprostorové anomálie, jako že si to třeba celé posral úplně sám a poté se zaměřil na příčiny objektivní. A první příčina neprohry byla odhalena takřka okamžitě – „Nalepili mi na čelo nálepku vítače!“ Mám pro pana profesora inženýra etc. stran jeho teorie bohužel špatnou zprávu: „Jiříku, ty ale JSI vítač a nalepil sis ji tam sám!

S předchozím tématem také souvisí následující výrok poraženého kandidáta Drahoše: „Bojoval jsem celou dobu čestně a férově.“ Nepochybuji o tom, že takto to Drahoš skutečně vnímá. Já se také vidím za všech okolností ideálně a naprosto bezchybně. Mne ovšem vždy vrátí do reality manželka. Paní kandidátová v tomto směru fungovala naprosto opačně. V tomto přirozeném autobludu ho navíc nepochybně mohutně podporovalo jeho okolí, investoři, instruktoři, vodiči a jak jsme mohli vidět na sítích, i jeho příznivci. Proto pan profesor při každém veřejném vystoupení čestně a férově „vtipkoval“ na účet zdraví, duševních schopností a morální integrity svého soupeře. Proto tedy neustále čestně a férově zdůrazňoval, jaký je on čestný čiperka, na rozdíl od křivého hradního chcípáka, který navíc bojoval výhradně nečestně a nesportovně. Nahlíženo touto optikou tedy Lež, Nenávist a Chcípáctví opět nečestně zvítězily nad Pravdou, Láskou a Kalokagathií. Zaplaťpánbu za to!

Stínový předseda TOP5,1 Kalousek nezklamal a na výsledek volby reagoval svým typicky slušným, přímo gentlemanským způsobem, který všichni tak dobře známe, kvůli kterému ho všichni milujeme a i díky němuž jeho strana získala v posledních volbách ono úchvatné a historické množství voličů. Odmítl pogratulovat vítězi, protože je prý za prvé „karakter“ a ne pokrytec, a za druhé proto, že ho Zeman použil jako bubáka. Gratulaci nechám stranou, to snad komentář nepotřebuje a zaměřím se na toho bubáka. Já jsem nezaregistroval, že by někdy Zeman Kalouska veřejně bubákoval, zato si vzpomínám na NESPOČET příležitostí, při kterých Kalousek veřejně znectil Zemana a vyráběl z něj bubáka velikosti, vlastností a morálního profilu bájného Krakena.

No a na závěr volebních hovínek volební klasika. Jestlipak víte, kdo volil Zemana?  Hádáte správně. Jako vždycky, když volby nedopadnou podle očekávání „elit“ a zvítězí v nich údajní outsideři, rozhodly hlasy starých venkovských blbců. Zaplacené průzkumy, masírka od televizních i jiných mudrců, mohutné nasazení médií, dobrovolníci, investované miliony, dezinformace, fake news, to všechno vyjde pokaždé nazmar, protože vidláci mají Události – Komentáře na banánu.  Musejí totiž makat, aby měly Evropské hodnoty na výplaty. Nečtou ani noviny, nemají internety a v televizi sledují výhradně Ordinaci. A pak se vždycky seberou, otřou z gumáků hnůj a mezi dojením si odskočí to hodit Zemanovi. Takhle se ta demogracie fakt dělat nedá!

 

1,349 total views, 2 views today