Hovínka dnes zahájím Klausem juniorem, protože si na rozdíl od ČT myslím, že si to zaslouží. Oficiální představení jeho hnutí je politickou událostí roku, která má, pokud to junior celé nepohnojí, potenciál slušně zamíchat karty nejen na pravici. A teď proč to dávám sem, do hovínek, když to nepáchne a velebím to. No, protože já i třeba včera televize Nova to dáváme jako otvírák, ale Česká televize to neuznala za vhodné dát nejenom jako otvírák do včerejších Událostí, ale nepovažovala za nutné o tom dokonce vůbec občany informovat. Ta ČT, která podle slov doyena našich hlídacích čivav demokracie Hvížďaly, jenž byla sice pronesena v jiném kontextu, ale pěkně sem pasují a o kterých bude ještě řeč níže, „jako jediná může občanům masově vysvětlovat, co se děje, a jaké následky takové kroky budou mít“. Což je mimochodem jediná věta, se kterou v jeho textu souhlasím. Kristova noho, o čem jiném byste už chtěli lidi za JEJICH peníze informovat, než o vzniku nového politického subjektu, který bude možno volit a který, notabene, založil nejen politicky velice známý syn ještě nejen politicky známějšího otce? Kdyby novou stranu založili Feri nebo Hilšer, taky by to nikomu z vás nestálo za řeč?? Kdo tam vevnitř, do psích kulí, včera rozhodl, že místo toho se do zpravodajství zařadí, že začaly zrát třešně nebo, že v Brně proběhla anketa o cirkusech??? Nebo, že se Klaus jr. nepozve na večer do studia, aby si koncesionáři mohli vytvořit nějaký vlastní základní názor a nebyli odkázáni jen na bláboly kokotů, jako je pan Kulidakis


A ještě trochu Klause, ale z jiného soudku. Pod slovem „profesor“ se mi až do relativně nedávné doby pokaždé jako první vybavil Smolíkův profesor Málek z filmu Vyšší princip. Starší, od pohledu seriózní člověk s brýlemi, vzdělaný, slušný, morální autorita hodná následování. Tento můj naivní mladický ideál se s postupujícím věkem, stykem s realitou i veřejnými výstupy nejrůznějších skutečných profesorů začal nenávratně rozpadat v prach a smrad. Nejvíce k tomu přispěli šašci jako Halík, Zima, Zlatuška či Bek a také pochopitelně profesor Fiala. Ten mu také nyní zasadil poslední ránu z milosti. Pod pojmem „profesor“ si díky němu od nynějška místo gentlemana Františka Smolíka pravděpodobně vybavím ubohého křupana Fialu, který okomentoval oficiální představení pravicového hnutí Trikolóra svého bývalého stranického kolegy Klause ml. slovy: „Nezajímá mne to. Nesleduji to. Neříkám na to nic. Takových už bylo.“

Místo aby se předvedl jako „profesor“, gentleman s motýlem a slušný člověk, na kterého si urputně a vcelku marně hraje, překonal svou trapnou, vysokoškolskou zaprděnost a řekl něco, co by v takové chvíli skutečně vzdělaný, skutečně chytrý, skutečně slušný člověk a „profesor“ asi měl říci : „Blahopřeji kolegovi Klausovi, vítám ho na pravici, přeji mu hodně politických úspěchů a těším se na to, jak se utkáme ve volbách.“ Bože, kdo tuhle mamrdí hlavu může volit?


S dotacemi máme primárně spojeného našeho šikovného pana premiéra nebo zlý Brusel, ale naše vláda je globálně rovněž silným hráčem. Peníze, které sebere těm, co je umějí vydělat, sype po miliardách do kapes kromě několika potřebných organizací také miriádám trubců, co je vydělat neumějí, ale umějí je skvěle utrácet a kteří by v normálnější společnosti a časech zaslouženě chcípli hlady u plotu. Jako vzor nám krásně poslouží známý motocyklový závod v Brně. Pořádaný krajem a městem Brno. Prý tradiční a prestižní záležitost. Když tu budeme mít závod motorek, budou nás mít na Západě raději. Reklamy obřích trustů, kam se podíváš a statisíce lidí, kteří za to všechno z mně neznámých důvodů utratí pokaždé majlant. A přesto je ten bohulibý podnik rok co rok v těžkém mínusu a proto na něj rok co rok všichni i my, co máme nějaké brněnské motorky na párku, nedobrovolně přispíváme těžké miliony, letos 55. A to mě neskutečně sejří. Proč mám přispívat na zábavu hromady senochrupů, kteří chtějí strávit víkend na bahnité louce ve společnosti davu jiných senochrupů a kteří se úžasně baví tím, že ožralí sledují, jak někdo v červeném sexy oblečku jezdí na motorce stále dokola? Ať tak klidně činí, ale za svoje. Když je to taková společensky přínosná „volnočasová aktivita“, že se bez ní někdo neobejde, nechť si na to progresivní Brno samo nasuší nebo ať návštěvníci chtiví skvělých zážitků vypláznou takové vstupné, aby si jejich nepostradatelné celoroční kulturní vyvrcholení na sebe vydělalo. Jako skalní fanoušci do motorek s tím jistě nebudou mít nejmenší problém. Já jim to ale platit odmítám. Obzvláště za situace, kdy státu chybí miliony na skutečně důležité věci, jako je například péče o potřebné a JIHOMORAVSKÝ KRAJ, spolupořadatel toho posraného závodu hlásí, že „nejvíce ohroženy jsou pobytové služby pro seniory a tělesně postižené…“


Pan Hvížďala je jedním z dlouhé řady lidí, jejichž názory jsou v určitých médiích, kde jsou jako doma, vydávány často za jakousi ozvěnu hlas lidu, nepostradatelnou oporu demokracie a o jejichž názorovém portfoliu nemohu při nejlepší vůli prohlásit, že bych s ním bez výhrad nadšeně souhlasil. Pan Hvížďala tentokrát jako zkušený žurnalista vystoupil na obranu ohrožené justice, veřejnoprávních médií i demokracie najednou. Mám-li to stručně shrnout, tak justice je podle něj ohrožena tím, že nová ministryně spravedlnosti kdysi konstatovala fakt, že si u nás lze objednat trestní stíhání, veřejnoprávní média tím, že by na ně dohlížel někdo, jehož názory nekonvenují s těmi páně Hvížďaly a demokracie tím, že ve volbách zvítězil někdo, koho Hvížďala zjevně nevolil. Babišovi voliči pravděpodobně pana Hvížďalu málo čtou a poslouchají. Velkým ohrožením médií potažmo demokracie podle jejího strážce také je, že by televizi Nova mohl koupit oligarcha, který si při spatření Zemana a Klause rituálně neuplivne, ba právě naopak. Oligarchové uplivávající a vlastnící jiná média a financující instituce nesoucí jméno posledního zbývajícího českého prezidenta, demokracii a nezávislost médií zřejmě podle bystrozora Hvížďaly nijak neohrožují, ale naopak posilují. Opravdu zábavné. Ovšem nejzábavnější je leitmotiv článku. Celým textem jako červená nit totiž probleskuje sice přímo nevyřčené, nicméně jasné přesvědčení páně Hvížďaly, že až do postupného příchodu tria Zeman, Babiš, Benešová byla česká justice nezávislá a nepřipomínala trhací kalendář.


Nejvíc lidí věří Zemanovi, ukázal průzkum důvěry v politiky, píšou na iDnesu. Zajímavé. Roky usilovné palby z hnojometů těch největších ráží, téměř všechna média, novináře, politiky, umělce, vědce, sportovce a intelektuály jako spojence a výsledek? Tristní. Zemana mají obyčejní lidi zase nejradši. To musí být k uzoufání. Pospíšil, Fiala, Hamáček, Rakušan a ostatní jediní demokraté prakticky neslézají z obrazovky, monitorů ani z éteru, Tvarůžková už všem divákům tisíckrát vysvětlila, že je prezident proruský čínský agent, a všechno je to úplně k hovnu. Burani, co nekoukají na ČT, by to tomu senilovi  stejně zase všichni znova hodili.


Pánské rtěnky prý zažívají boom a muži se stále více zajímají, jak o sebe správně pečovat. Hm. Musím konstatovat, že mám Alaina Delona rád nejenom jako herce, ale shodnu se s ním také po stránce názorové. Stejně jako jemu je i mně „z této doby na zvracení a opustím tento svět bez lítosti“.


Až se na té Letné sejde onen avizovaný čtvrtmilion žíznících po nezávislé, spravedlivé a všem stejně měřící justici, kterou jsme podle nich a pana Hvížďaly měli až donedávna, mohou si navzájem vyměnit dojmy, které mají například z kauzy Altner vs. ČSSD. O tom, jak se dva soudy na něčem shodnou a ten třetí má zcela opačný názor. O tom, jak ten opačný názor jde zcela náhodně na ruku jedné zavedené politické straně s dlouhými kořeny ve velkých  existenčních problémech, kterou by verdikt těch předchozích soudů mohl dorazit. A to by nebylo společensky žádoucí, kdo by hájil zájmy našich pracujících, kdo by bránil demokracii před Okamurou a mladým Klausem. O tom, proč takto důsledně české soudy nehájí zájmy i všech ostatních dlužníků, nepitvají tak detailně i jejich obchodní smlouvy a nechytají se stébla, aby je ochránili před jejich zlodějskými věřiteli. Já nevím, na čí straně je v tomto sporu právo, ale jsem si poměrně jist, že každý jiný průměrný dlužník by už dávno musel ty peníze vypláznout, nebo by měl žlutě onálepkovaný celý svůj bývalý dům a bydlel pod mostem. O tom, že nechápu, co se na takové kauze soudí patnáct let, ani nemluvě.


 

 

1,487 total views, 2 views today