Skiareály se zadluží, ale zvládnou to,píše Vládní věstník. Hm. Tak o skiareály se fakt nebojím.

Kde blb, tam nebezpečno

Jak se lidi utrhnou ze řetězu máme veliký průser,“ prohlásil bezelstně ministr zdravotnictví a dodal: „Lidé chtějí jít pít, chtějí jít k řece a my jim v tom musíme zabránit.“ Při stejné příležitosti dal také všem rodičům cenou odbornou radu, že děti, jimž jedno z mnoha dementních vládních nařízení zakazuje sportovat na hřištích, mohou přece běhat po lese…. Mám k tomuto projevu velké sociální inteligence a empatie člověka, jemuž je zjevně svoboda jednotlivce a zdraví dětí nejvyšším principem několik poznámek. 1. Ano, když  se „lidi“ dají na řetěz, vždycky to pro ty, co je na něj uvázali dříve či později skončí velkým průserem. A za sebe dodávám, že já už jsem v tom stadiu, kdy se ve mně při pouhém spatření některých členů vlády v  televizi, nemusí ani nic říkat, probouzejí temné pudy. Mívám například opravdu neodolatelné nutkání vzít všechna kovidová nařízení za ten celý zkurvený rok vytištěná ve formátu A4 a svázaná v tvrdých deskách a narvat je ministrům zdravotnictví, vnitra a průmyslu do prdele 2. Chtít zabraňovat lidem procházet se na jarním sluníčku u řeky může jenom asociální psychopat, Pepek Vyskoč či obdivovatel totalitních režimů 3. Děti v Praze, Brně, Plzni, Ostravě, Karviné, či v Hradci Králové, běhejte přece po lese!

Ruská provokace

Všichni mají pupínky z ruských manévrů u hranic s Ukrajinou. Jakože jde o velkou drzost a provokaci a něco by se s tím už teda mělo konečně dělat. Správně. Je to fakt velká drzost. Protože naopak u ruských hranic přece nikdo nikdy necvičí. A ani tam nevyvolává puče a různě jinak netrolí. Protože by to přece byla drzost a provokace.

Neny peniz, neny tenis

Tohle je ze stejného kadlubu jako ty skiareály. Profesionální tenisti hodlají stávkovat, protože prý jim kvůli pandemii málo platí a jim se proto nevyplatí hrát. No, to by fakt byla katastrofa celosvětového významu a pro lidstvo nenahraditelná ztráta. Člověk v tísni by měl vyhlásit sbírečku.

Made in USA

V americké továrně na vakcínu došlo ke kontaminaci 15 milionů dávek, takže zase nedorazí včas. Opravdu nevím, proč jsem si při čtení téhle zprávy jako první vybavil, že jedním z hlavních argumentů rusofobů proti Sputniku je, že primitivní ruské výrobní postupy nezaručují žádanou evropskou kvalitu.

Ha, Ivan!

Rozhlasové reportérky Trachtovou a Magdoňovou znepokojuje, že jasný ruský agent Havlíček prý šije tendr na Dukovany na míru Rusům. Ano, to je opravdu škandální. Protože u nás v Kocourkově se přece tendry šijou na míru výhradně Američanům.

My vám dáme plynovod

USA už asi po padesáté páté vyzvaly k zastavení prací na plynovodu Nord Stream 2 a hrozí dalšími sankcemi. Správně. Každý kdo v Evropě kupuje nebo hodlá kupovat levný ruský plyn a ne drahý americký a staví kvůli tomu plynovod, musí být připraven nést následky svého nerozumného počínání. Logicky by za takovou prasárnu měli být Amíci pod trvalou a drtivou evropskou mediální a politickou palbou. Ale nejsou. Všichni se naopak tváří, že je to úplně úžasný. Buď jsem divnej já, nebo evropští novináři a politici. Mám pocit, že se mi to asi zdá. Zkouším si představit, co by asi vypuklo, kdyby Rusové takto agresivně útočili na nějaký americký či evropský byznys a fantazie nestačí.

Seberte mu ten kufřík, proboha!

Dneska budu výjimečně jednou i chválit a to Hovinky.cz. Jako jediné české médium zveřejnily (s měsíčním zpožděním) informaci převzatou z amerických pravicových zdrojů a kterou všichni ostatní jednotně ututlali. Protože takové nehezké informace z dezinformačních zdrojů by mohly zneklidnit lid. Případně jim vůbec unikla, protože v New York Times o tom nic nepsali. Aby taky jo, přece si nebudou kálet do vlastního hnízda. Více než třicet demokratických poslanců Kongresu totiž asi před měsícem písemně požádalo amerického prezidenta, aby se vzdal práva na samostatné rozhodování o použití jaderných zbraní. Čili ne oškliví Trumpovo republikáni, ale jeho vlastní straníci se reálně obávají, že nový americký prezident „co už ho nemůžou pustit z hajzlu, aby jim neposral celej Schönbrunn,“ by klidně mohl v nějaké slabší chvilce – má je skoro furt – odstartovat armagedon. Klidně třeba kvůli ruskému plynovodu. Paráda. Když ale například ten samý senil v rozhovoru, kde vypadá, že absolutně neví, která bije, označí Putina za „zabijáka,“ považují všichni novináři za svou svatou povinnost nás o této převratné události informovat. Před rokem 89 se tomuto umění říkalo „angažovaná žurnalistika“ a prakticky už nepoznáte rozdíl.

ČT si rozvracet nedáme

Do rady ČT chce muž, jemuž vadí Fridrichová, Wollner a urážel Meghan i Bidena,“ zní moc krásný titulek iDěsu. Úplně jako za starých časů, když někomu vadili redaktoři komunistické televize (jako třeba Vichnar nebo Augustová) a urážel Jakeše, Kabrhelovou i soudruha Brežněva. Nevím, ale mě by takový člověk v Radě ČT asi nijak nepopouzel. Je od fochu, věci pravděpodobně rozumí a jeho kádrový profil mne fakt nezajímá. Demokracie je snad soutěží idejí a názorů, ne? A jedné pravdy a jediného správného názoru v televizi jsme si od roku 1953 až dosud užili dost. Tak schválně, co kádrovákům na Černockém vadí: 1 .Vyhodil by většinu zpravodajské redakce ČT, kromě Borka. To já ale taky, včetně Borka 2. Meghan nazval „podivnou courou“ a zapochyboval o legitimnosti původu jejího manžela Harryho. Meghan ale fakticky JE podivná coura a její vydlabaný manžel se opravdu chová jako by do královské rodiny snad ani nepatřil 3. Amerického prezidenta považuje za senila, jeho viceprezidentku za komunistku, USA pod nimi směřují k socialismu a bude to katastrofa. Biden ale je senilní, Harrisová je komunistka, USA opravdu směřují k socialismu a fakt to bude katastrofa 4. Islám zjevně nepovažuje za tolerantní, mírumilovné náboženství obohacující západní společnost a Hamáčka označil za Ali Mohameda Hamáčka. Islám ale opravdu je jen jeden, jak říká třeba náš spojenec turecký prezident a Hamáček se opravdu v souvislosti s ním chová jako by přijal jméno Ali Mohamed. Žádný z citovaných ideozločinů pana Černockého ho v mých očích předem nediskvalifikuje z členství v radě. Naopak, poslušných sralbotků, hujerů, levicových extrémistů či prostých pablbů jako je příkladně pan Šarapatka, je tam víc než dost.

A vítězem se stává

Soutěž o nejdebilnější titulek měsíce března ovšem s velkým náskokem  přesto vyhrává její mnohonásobný vítěz a nedostižný šampion pan Martin Fendrych z Aktuálně.cz. Jeho vítězný výtvor zní: „Dostavba Dukovan je rozžhavená tyč,  kterou Putin doráží na nahé české tělo.

Objev století  

Zdrcující závěr kontrolorů: vláda při pandemii selhala,uvádí Seznam článek o výsledcích kontroly NKÚ. Ne? Opravdu? Děkujeme za informaci, to nám během těch měsíců naplněných výbornou organizací, srozumitelností a jasnou logikou, kdy všechno klapalo jako na drátku, nějak úplně uniklo.

Komu není rady

Lidi svěřili své peníze investičním robotům a přišli o ně. Vida. To bych nečekal. Asi takhle: každý, kdo svěří své těžce vydělané peníze někomu, kdo tvrdí, že objevil „geniální investiční nástroj“ co nese ročně 120 % si asi fakt zaslouží, aby o ně přišel.

Budeme hlasovat znovu a znovu

V Praze těsně neprošla dotace na mediálně velice oblíbený teplý festival. Objevil se jeden kverulant z KDU-ČSL s názorem, že v téhle době jsou potřeba peníze asi na  trochu důležitější věci než je pochod evropských buzerantů Prahou. No a taky to kapku skřípalo organizačně, někteří klíčoví soudruzi byli během hlasování například na hajzlu a problém byl na světě. „Budeme hlasovat znovu,“ vyřešil trapné faux pas primátor. Jistě, tahle evropsky prověřená metoda nikdy nezklame.

Je to naprosto anonymní a bezpečné

K údajům ze sčítání se berňák nedostane,uklidňují Hovinky. Jistě. Stát totiž ty data sbírá výhradně proto, aby se nám v Kocourkově žilo ještě lépe a radostněji, aby bylo víc školek a tak, a nemá s nima žádný vedlejší úmysly. Kromě toho se teď válíme v penězích, takže vyhodit za získání údajů, které už stát prakticky všechny má přes dvě miliardy není vůbec problém a můžeme si to s prstem v nose dovolit. Tedy s tyčinkou v nose. Vždyť si určitě všichni vzpomínáte, jak nám po sčítání v roce 2011 skokově vzrostla životní úroveň, protože stát díky tomu zjistil jak se o nás, nesvéprávné dementy, lépe starat. Kromě toho všechny státní databáze jsou, jak všichni dobře víme, naprosto bezpečné a nikdy z nich nic neuniklo. A navíc, demokratické vlády přece svým občanům nikdy nelžou. Takže se radostně a bez obav sčítejte a už teď se těšte jak se třeba i díky tomu, že se stát dozví, kde bydlela vaše matka v době vašeho narození, budete mít brzo zase o něco lépe.

2,659 total views, 1 views today