Jakási uvědomělá občanka, která asi nemá do čeho píchnout, dala Babiše k soudu, protože prý „říkal do televize, co není pravda.“ Žalobou hodlá politiky odnaučit lhát. Nu, Lu Lina přeje idealistce hodně štěstí, protože pokud to není zase nějaká recese nebo objednávka a paní hodlá být zásadová stylem padni komu padni, tak do konce života už ze soudních síní nevyjde.

Nebojte se být otevření

„Myslím si, že je dobré říkat své názory, cením si odvahy a lidé se bojí být příliš otevření,“ říká v rozhovoru pro „Hlas Ameriky“ režisérka Pavlásková. S tím se nedá nesouhlasit. Nebát se říkat veřejně své názory – jakékoliv – je základem každé slušné a skutečně svobodné společnosti. Má to ovšem háček. Politicky angažovaná a uvědomělá soudružka režisérka totiž vzápětí osvětlila, jak si tuhle krásnou teorii představuje v praxi. Mít odvahu říkat otevřeně své názory mohou mít pouze ti, co je mají správné. Pokud tak učiní ten, kdo je správné nemá, jako například arabista Pelikán ohledně Íránu, je třeba mu utnout žílu u samýho pytlíka. Cituji z následujícího rozčíleného proslovu umělkyně a puncované názorové liberálky: „Tohle nesmí zaznívat! Jak si to může vůbec někdo dovolit! Je to tiché schvalování genocidy a válečné štváčství!“

Řekněme takový Nohavica, je to milej kluk, všechno, no ale…

Nohavicu nepozvali na jakýsi obskurní výroční koncert jakési obskurní organizace,  protože „mají doklady“ o jeho spolupráci z STB a cítili opravdu velkou potřebu tuto svou morální cenzuru místo prostého tichého nepozvání bez humbuku hodit nahlas do placu. Fíha. Myslím, že Jarek z toho, že si nezazpívá s Hutkou společně na jednom pódiu Udavače z Těšína asi až do listopadu neusne. Ostatně, pokud mi paměť slouží, tak Karel Kryl moc pozvánek na Festival politické písně Sokolov taky nedostal.

Pětkrát a dost!

Už pětkrát museli čeští piloti v Pobaltí startovat k ruským vojenským letadlům,“ informovala s palcovými titulky všechna česká dezinformační proamerická média. Zajímavé. Tak česká vojenská letadla musela u Baltu a ruské hranice vzlétnout k drzým a provokujícím ruským letadlům, pohybujícím se nad ruským územím a nad Baltským mořem? Úplně jako v té slavné bitvě o Anglii, viďte? Ovšem vkrádá se mi neodbytná kacířská myšlenka, zda podstata celého problému nespočívá spíše v tom, že české stíhačky létají u ruských hranic nad Pobaltím.

Deutsche Welle навсегда

V Rusku chtějí zakázat vysílání Deutsche Welle, protože šíří nenávist a podporuje extremismus. Šťastná to země! Ostatně se jim ani příliš nedivím. S německými vlnami všeho druhu mají poměrně rozsáhlé a poměrně velice špatné historické zkušenosti. Jakož i my. A kromě toho pořady Deutsche Welle skutečně vyvolávají silné reminiscence na slavné Die Deutsche Wochenschau doktora Goebbelse. Pokud by se snad někdy našel nějaký český politický hrdina navrhující totéž i u nás, má můj volební hlas jistý.

Ojedinělý záchvat ukrajinského antisemitismu

„Ukrajinu zachvátil antisemitismus,“ překvapeně konstatuje iDnes. Nezachvátil, milá redakce, antisemitismus je na Ukrajině přítomen nepřetržitě minimálně od dob Bohdana Chmelnického a abych parafrázoval, tak Ukrajinci ho – stejně jako Poláci – „sají s mateřským mlékem“. Jen se o tom tady z jakýchsi záhadných důvodů zásadně nepíše. Jo, kdyby někdo tak vytrvale a masově pokrýval svastikami židovské náhrobky a památníky v Rusku…to by bylo jiné mediální furóre. Nicméně redakce iDnesu dostává malé, bezvýznamné plus, neboť sice hovínkově, ale přesto informovala. Jako téměř jediná.

Okamžik zrodu fašismu v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

„Parlamentní demokracie prohrála,“ pateticky konstatují spolu s opozicí Hovinky  v reakci na fatální nedostatek poslaneckých hlasů pro Lásky plný návrh ústavní žaloby na prezidenta. Jsem asi divnej pavouk, ale já mám z toho přesně opačný pocit. A to bude zřejmě jeden z důvodů, proč nejsem voličem stran stojících za tímto ukázkově demokraticky neschváleným návrhem.

Jejich Třešťští jim asi nerozumějí

„Lidé v Třešti rozkradli všechna tamní sdílená kola,“ píše iDnes. Klimaticky šetrný projekt tamních cyklofašistů proto musel být ukončen. Kdyby ti místo méně Rousseaua četli více Machiavelliho, věděli by, že člověk se prostě rodí špatný a pouze tlak okolností je může přinutit být dobrými. Kdyby společně se sdílením růžových kol zřídili i koncentrační tábor pro sdílení nesdílející občany a vydali obecní vyhlášku o preventivní vazbě a lidových soudech, projekt by jistě pokračoval s úspěchem dál. Takto jen došlo k potvrzení faktu, že soukromé vlastnictví je přirozenému lidskému naturelu prostě bližší, než jakákoliv forma vlastnictví socialistického.

1,460 total views, 2 views today