Beskydský šerpa vynesl na Radhošť rekordních 256 kilogramů nákladu! Hm. Ani bych nemusel vidět tu fotku a stejně bych nechal srdečně pozdravovat jeho kolena.

No pasarán!

Pokrokově orientovaná radnice Prahy 6 po soše maršála Koněva nyní likviduje i její sokl a chystá se na jeho místě umístit moderní památník symbolizující skutečné osvobození města. Asi sousoší líbajících se generálů Buňačenka a Pattona a mávajících odjíždějícímu Schörnerovi, hádám. Já jsem ovšem od počátku spíše fascinován tím, že Koněv, údajný symbol komunistické hrůzovlády a ruského imperialismu strašně vadil, ale samotný název náměstí Interbrigády nikoho z údajně pravicové radnice nepopouzí. Zajímavé. Ačkoliv jde o pojmenování z roku 1951, doby největší komunistické hrůzovlády a ruského imperialismu. A znamená označení mezinárodních komunistických oddílů bojujících ve španělské občanské válce na straně komunistů, kteří hodlali za masivní Stalinovy podpory a pomocí krvavého teroru udělat ze Španělska sovětskou republiku. Ovšem po nahlédnutí do stránek Bubenec.eu, kde je pojem „Interbrigády“ vysvětlen takto, se už ničemu nedivím: „Jednotky zahraničních dobrovolníků, které bojovaly jako součást španělské republikánské armády proti Frankovým pučistům a fašistickým interventům za občanské války ve Španělsku v letech 1936-1939.“ A já už jen dodám: „Kde blb, tam nebezpečno.

Trvalá svoboda něco stojí

Australští vojáci v Afghánistánu povraždili desítky civilistů. Asi tam tím taky bojovali za Canberru. Ještěže jenom ti Australani, viďte. Kdyby to dělali i všichni ostatní okupanti mohlo by to vrhnout špatné světlo na celou dobročinnou misi Trvalá svoboda. Apropo, jak asi pokračuje vyšetřování našich hrdinů, co tamtéž v boji proti teroristům utloukli spoutaného zajatce? Nikde nic nepíšou, i Slonková mlčí a mě by to docela zajímalo. Čistě jen kvůli utvoření si co nejobjektivnějšího názoru. Takto tápu a mohu snadno podlehnout nějaké ruské dezinformaci.

Věř. Ale komu věříš, měř

Lidé nám nevěří, stěžovali si v roce 1975 redaktoři socialistického Československého rozhlasu,“ dal k lepšímu socialistický Český rozhlas Plus v roce 2020, kdy mu mým hrubým odhadem už zase věří asi tolik lidí, co v roce 1975. Citují redaktora státního rozhlasu vzor 1975: „Jde nám o to, abychom účinným způsobem šířili vědecký světový názor, ideje marxismu-leninismu, ideje proletářského socialistického internacionalismu. Zvyšování ideové úrovně našeho lidu je velký, pozitivní úkol, neoddělitelně spojený s bojem proti všem marxismu-leninismu cizím a nepřátelským ideovým vlivům a směrům, s bojem proti nacionalismu a antisovětismu, proti pravicovému oportunismu a revisionismu, proti maloměšťáckému myšlení a jednání.“ Uznáte jistě sami, že dnes je to úplně jiné rádio, které ideovou úroveň lidu nechává netknutou. A to i přes mohutně sílící pravicový oportunismus, nacionalismus, revisionismus, antisovětismus, maloměšťácké myšlení a cizí ideové vlivy.

Hlavně to musí bejt velký

Umělec Róna po Brnu ozdobil svým dalším nekonvenčním dílem i Prahu. Opět to je něco jako žirafa, tentokrát ovšem oficiálně. Asi je měl jako dítě rád. Nebo je za tím něco z Freuda. Ale určitě se najdou lidi, který budou na fejsbuku ucvrkávat z toho, jak je to prostě tak úžasně tubulárně chromatický. Já se ale klidně přiznám, že tvorba umělců jako je pan Róna ze mne udělala skalního obdivovatele umělců jako byl Michelangelo.

Pal! Nepal!

Zase bude všechno jinak: Havlíček chce obchody i v neděli a víc zákazníků uvnitř,“ píšou Hovinky. Správně. Čím větší mrdník v tom každý den trvalého nouzového stavu uděláte, tím dřív virus porazíme. A tím dřív nám vrátíte všechny naše práva. Abyste nám je mohli brát zase úplně normálně, pěkně jedno po druhém, cestou ke Svazu evropských socialistických antivirových islámských republik.

Vrazi z Vólstrítu remake

Tohle je krásné hovínko, měl jsem z něj opravdu velkou radost, protože mi připomnělo noviny mého mládí. Článek se skládá výhradně z blábolů, dezinformací a nijak nepodložených spekulací o ruském podílu na jakýchsi záhadných otravách amerických diplomatů. Úplně na konci pak ovšem ředitelka CIA říká, že „není přesvědčena, že to byly zrovna tyto případy.“ Ovšem titulek hlásá „Rusové tráví Američany…“ Vyjádření ČT či serverů Manipulátoři a Hlídací pes se mi nepodařilo získat.

Když pro bradavky nevidíte les

Jakási, předpokládám standardně vydlabaná moderátorka, se na jakousi imbecilní televizní soutěž oblékla tak, že jí byly vidět bradavky a diváky to prý „pobouřilo.“ Hm. Zaprvý bych ty pobouřený diváky chtěl opravdu vidět. A zadruhý, se zemí, kde lidi pobouří sotva viditelný bradavky a ne to, že jim jejich vláda hodlá do deseti let zakázat auta, není něco v pořádku.

Safety first

Šéfka Učitelské platformy: „Otevření škol musí být bezpečné.“ Jistě. Na kvalitu vzdělání sere pes, hlavní je ochrana před nebezpečím, které je minimální. S tímhle přístupem a vládním PSEM je slušná šance, že zřejmě neotevřenou už nikdy. Ovšem, chci být spravedlivý: Já poznat jaké to je, být půl roku doma se 100 % platem, asi budu říkat to samé. Velmi nekorektní poznámka pro pamětníky, nutno zhlédnout fotografii učitelky Mazancové: Všímáte si, jak určité funkce přitahují i po roce 1989 stále stejné typy?

Kvadratura kruhu

Mladí Češi prý nedůvěřují politickým stranám, ale věří policii a soudům. Z  mého pohledu zajímavá kombinace zdravého rozumu a imbecility zároveň, která nutně povede k trvalé těžké schizofrenii. Což ale na druhou stranu zároveň vysvětluje preference Pirátů či počty lajků na účtu Grety Thunberg.

Vítězná je ta bitva v níž si nepřiznáme porážku

Čtvrtého operátora se Češko nedočká, protože nové kmitočty stát rozdělil mezi ty staré. Vivat volný trh, antimonopolní úřad, blahodárnost konkurence a vláda, která reprezentuje své občany. Ovšem, vzhledem k tomu, že jsem od ní poslední cca rok neslyšel nic jiného, než že aukci chystá proto, aby přivedla čtvrtého operátora, který je jediným klíčem ke snížení cen, asi nemám slov. Toho užvaněného trotla, co nikdy nespí a který teď skutečně tvrdí, že aukce byla fantasticky úspěšná a povede ke snížení cen, navrhuji obalit v dehtu a skartovaných podmínkách aukce, vyvést na vrchol nejvyšší 5G antény v Praze a svrhnout dolů.

Vědět mohl a měl

Když na D1 budete předjíždět naprosto obvyklé dva či tři kamiony v řadě a logicky proto nezaregistrujete nejnovější značku omezující rychlost, kterou jste společně minuli během manévru a vzápětí vás Pomáhat a chránit změří, máte smolíka. Protože české soudy, na rozdíl od těch německých, zřejmě ještě evropsky právně nedozrálých, nějaké trapné výmluvy silničních pirátů na nemožnost obejít kvůli dodržení předpisů fyzikální zákony netrpí. Cituji Nejvyšší správní soud: „Pokud by řádně věnoval pozornost dopravnímu značení, toto vědět mohl a měl.“ Aha. Asi máme použít drona, nebo co.

618 total views, 29 views today