Zdroj: Pixabay

Můj názor je ten, že vláda v souvislosti s covidem poměrně nepřekvapivě pohnojila úplně všechno, na co sáhla. Což je v podstatě normální stav, ale každá krize tento neveselý fakt vždycky tak nějak víc zviditelní. Zatím poslední oblast, která působí dojmem, že vládě s ní radí Láďa Hruška, je očkování.

Nejsem v téhle oblasti odborníkem, ani nejsem krizový manažer ranku pana premiéra, ale pár věcí mi přijde podivných. Vycházím přitom z toho, jaké klíny nám média plus politici už skoro rok zatloukají do hlav.

Klín první, „nejohroženější skupinou jsou senioři.“ Pak chronicky nemocní, tlusťoši a tak. A ta tolik vzývaná „data“ to rozhodně potvrzují. To, že na 99 nemocemi rozhlodaných devadesátníků natáhne „s covidem“ bačkory i 1 relativně zdravý pětačtyřicátník, je výjimka potvrzující pravidlo a na věci nic nemění. Pokud jste starý a nemocný nebo tlustý a nemocný, je vaše šance ocitnout se v televizním zpravodajství v kolonce „úmrtí s covidem“ prostě mnohokrát větší než když jste mladý a zdravý nebo aspoň bez pupku.

Klín druhý, „absolutně nejdůležitější je ulevit zahlceným špitálům.“ Nejsou lůžka a lůžka na jipkách už vůbec ne. Plní je pacienti s covidem. A naprostou většinu případů představují staří a tak dále, viz výše. Vyhlašují se „hromadná postižení,“ čert ví, co to je, protože právní řád ten termín nezná, znamenající ale v praxi, že když si v takovém místě teď zlomíte nohu, může se stát, že vám ve špitálu bude sádru dávat vrátný.

Klín třetí, „očkování je nejúčinnější zbraní a proto se musí co nejrychleji naočkovat ohrožené skupiny.“ Míněno pochopitelně očkování západní vakcínou. Vakcíny východní nejsou zbraně proti viru, ale neprověřené nástroje propagandy. A proto vás radši necháme chcípnout na covid při čekání ve frontě na Pfizer, než abysme vás očkovali Sputnikem bez bruselskýho razítka. Například taková vakcína AstraZeneca je, na rozdíl od Sputniku, přece dokonale zkontrolovaná a naprosto bezpečná vakcína, během jejíhož důkladného prověřování nechyběla žádná klíčová data a nyní očkovaní rozhodně nejsou pokusnými králíky. 

Takže jak se může například stát, že i když díky organizační impotenci státu a neschopnosti jeho představitelů nejsou ani zdaleka naočkováni všichni kriticky ohrožení lidé, budou se teď místo nich absolutně nedostatkovými vakcínami přednostně očkovat policajti? WTF?? Kolik z těch mladých nabušenců, co na ulicích třískají rodiče bez roušek před jejich dětmi, už natáhlo brka „s covidem“ ??? Kolik jich teď leží na jipkách ????

Další věc, co mi leží v žaludku, je očkování učitelů. Stejné otázky: Kolik jich už zcepenělo „s covidem“ ? Kolik jich leží na jipkách ? Jaký je jejich podíl na přeplnění nemocnic ? Už skoro rok neviděli žáka a hned tak ho neuvidí, sedí v prázdných třídách, takže čím jsou, proboha, ohroženi ? Kolik se jich ve škole vůbec nakazilo, když jsou furt zavřený ? Nějaké logické zdůvodnění faktu, že při očkování dostali učitelé přednost například před kriticky ohroženými chronicky nemocnými, by nebylo ? A poslední zveřejněná „data,“ podle kterých je většině doposud očkovaných učitelů (cca 105 tisíc) o dost méně než 55 let, už asi nemá cenu vůbec komentovat. Bravo, vládo.

A pochopitelně ani to, že zatímco bezejmenní neočkovaní staříci dál padají jak mouchy, všichni papaláši, vipáci a celebrity jsou dávno naočkovaní.

A závěrem k očkování jako takovému. To, že to posere Brusel, se dalo čekat. Že to posere česká vláda taky. Takže v tomhle směru nic nového. Nicméně existují příklady, že „posrat to“ není nevyhnutelný stav. A to i v rámci EU. Třeba Maďar pragmaticky upřednostnil zdraví Maďarů před loajalitou k Bruselu, zřejmě proto, že zná své pappenheimské, vakcíny si obstaral sám – klidně i z Východu –  a očkuje jako divej.

Nebo Izrael. Izrael není USA, je to země velká jako Česko. Tečka na mapě. A prostě nakoupil vakcíny. Přesně tak, jak je mohli na trhu nakoupit všichni. Tedy všichni, kdo nemají v hlavě nasráno. Všichni, kdo mají koule. Všichni, kdo nemají místo mozku z ideologie kostku. Všichni, co jim nevládnou cizí byrokrati. A zatímco my jsme slavnostně naočkovali pomocí titěrných unijních dodávek 900 tisíc lidí, Izrael pět milionů a je za vodou. Čím to asi bude?

Jak už jsem psal, covid roztáhl oponu obvykle zakrývající vládní kutilství a to, co je díky tomu vidět, je fakt k posrání.

Vážně chceme, aby nám tohle dál vládlo? I vláda složená z náhodně vybraných reprezentantů obyvatel pavilonu lidoopů v pražské zoo by to s vysokou pravděpodobností zvládala líp.

Ovšem nejdepresivnější na tom celém je fakt, že i kdyby se stal zázrak a lidi by to vládě ve volbách všechno spočítali, což se z mnoha důvodů nestane, tahle země si nijak nepomůže.

Vláda premiérů Bartoše či Fialy nebo premiérky Pekarové Adamové bude nemlich taková jako je vláda premiéra Babiše. Žádnýho zásadnějšího rozdílu si nevšimnete.

A jestli jo, tak vsadím botky, že určitě ne k lepšímu.

2,086 total views, 1 views today