Slováci si právě teď volí prezidenta. Mají na výběr z několika nováčků, protože ten současný se poměrně realisticky rozhodl – či bylo jeho loutkovodiči rozhodnuto, že pro veliký úspěch už znovu kandidovat nebude. Pokud škrtneme křoví, mladého Hlinku a Maďara, kterého si asi Slováci nezvolí, zůstanou nám tři údajní mediální favorité.

Kiska v sukni, eurobolševický nok a slovenský Zeman. Seřadil jsem je v pořadí, v jakém jsou tvůrci veřejného mínění tlačeni do úřadu. Pokud bych měl tento tlak vyjádřit číselně, pak je to 90% – 9,9% – 0,1%.

Podle médií, průzkumů a expertů má bratislavský Hrad téměř jistý Čaputová, tedy Kiska v sukni. Není to nic divného, protože tuto ještě před rokem zcela neznámou osobu média, průzkumy a experti stvořili. Proto jí označuji jako Kisku v sukni, neboť jde o naprosto totožný scénář, podle nějž má do slovenské nejvyšší ústavní funkce opět usednout osoba držící především lajnu.

Eurobolševický nok jménem Šefčovič je prostě eurobolševický nok, jehož instalace na témže místě by rovněž splnila výše zmíněný účel. Menší podporu loutkvodičů má proto, že není prsatá blondýnka.

Pana Harabina nazývám slovenským Zemanem především kvůli tomu, jak k němu přistupují tvůrci veřejného mínění a média. Jinak ho kvůli nedostatku  informací nechci hodnotit, pouze dodám, že podle toho mála, co o něm vím, se mi jeví jako jediný důstojný kandidát.

Jako euroskeptik ani nemám jinou možnost. Pokud jsou ze tří favoritů dva třeskutí rudo-zelení eurohujeři, jejichž zvolení zajistí podporu pokračování současné evropské cesty do kopru, pak je jediný zbylý příčetný a navíc euroskeptický kandidát jedinou logickou volbou.

Navíc jsem zastáncem vyváženosti. Takže pokud jsou všechny ostatní politické instituce státu obsazeny skalními eurohujery a rusofoby, domnívám se, že je pro Slovensko nanejvýše žádoucí, aby alespoň jednu z nich zaujímal politik euroskeptický a rusorealistický.

Je zajímavé, jak se slovenské volby podobají těm americkým. Pokud vyřadíme „noka“ , který je prvoplánově do počtu, zůstanou dvě krajní polohy škály. „Jasná favoritka“  kruhů, které mají moc a „jasný outsider“ a „nacionalista“ , který má podle nich utržit drtivou porážku. Jak to dopadlo v USA víme.

Závěrem přeji Slovákům, aby si zvolili takového prezidenta či prezidentku, jakého si zaslouží. Je to částečně i v jejich rukách.

5,057 total views, 1 views today