Tak co je s tou ruskou invazí? Jsme se u nás doma tolik těšili. Nakoupili jsme popcorn a kokakolu, usadili se u televize a….nic.

Ruské tanky sice jedou, ale směrem na Moskvu. Cítíme se jaksi ošizeni. Měsíce nás připravují na válku, měsíce tvrdí, že Putin zaútočí za týden, pozítří, tutově ve středu. A Putin furt neútočí. Pijeme kolu, cpeme se popcornem a diskutujeme, jaký má celý ten cirkus asi smysl.

Odradit Rusko od útoku? Hm. Přiznám se, že pro nás doma už léta nejsou západní média, západní politici a západní tajné služby nijak zvlášť směroplatní. Příliš mnoho manipulací a slabomyslných blábolů. Příliš mnoho dezinformací a příliš mnoho omylů a lží. A proto jsme jejich dokola se opakující výkřiky o už už hrozícím ruském útoku brali s velkou rezervou. Asi tak 15 až 20 světelných let.

Pokud by bylo Rusko rozhodnuté zaútočit na Ukrajinu, už by to udělalo. A silně pochybuji, že by to týden předem vysílali na CNN. A ne že by nemělo vůbec žádný důvod. Šíleného, silně vyzbrojeného souseda, který vás hluboce nenávidí a proto vám škodí kudy chodí, a který si domů dokola zve další, ještě lépe vyzbrojené šílence, kteří vás nenávidí ještě víc, chce mít fakt asi hned za plotem málokdo. Možná tak pan ministr Lipavský.

Jenže tenhle důvod nebude pro státníka Putinova formátu dostatečný. Ukrajinští politici ho jistě serou, tak jako svojí neskutečnou politickou demencí, fanatismem a zaslepeností serou i nás, pravděpodobně i vás a většinu civilizovaného světa, ale to nestačí. O Putinovi se dá totiž říci mnohé, ale rozhodně ne to, že je kokot. A na Ukrajinu by útočil jenom kokot.

K čemu by mu byla? Chce snad mít někdo normální doma někoho jako je příkladně Dmytro Kuleba? Kdo příčetný by chtěl okupovat vydrancovanou poušť, obývanou nepřáteli, jejíž uvedení do jakž takž přijatelného stavu a spravování by stálo biliony a biliony dolarů aniž by z toho Rusko cokoliv mělo? Kromě dalších potíží?

Rusko Ukrajinu nepotřebuje. Vyhovovala mu taková, jaká byla do roku 2013. Normální soused, s nímž máte dobré vztahy, protože stále neprudí a nechová se jako debil.

A taková Ukrajina by měla vyhovovat všem, nejenom Putinovi. Klidná, prosperující  Ukrajina, která nezbrojí jak pominutá, která nikoho nediskriminuje a nikoho neprovokuje a proto není dlouhodobým zdrojem napětí a gigantickou bezpečnostní hrozbou. Ukrajina, která citlivě vnímá realitu. Ukrajina, která by pro NATO nebyla trvalou záminkou k dalšímu přibližování k Moskvě. Ukrajina, která by nenutila Rusko být v neustálé vojenské pohotovosti.

Není nikomu divný, že se týdny mluví o ruské armádě u ukrajinských hranic aniž by se kdo slovem zmínil o tom, co dělá armáda ukrajinská? Dokola slyšíme o zcela bezdůvodném pohybu 130 tisíc Rusáků u hranic a absolutně nic o Ukrajincích. Mají snad oni svojí armádu někde u Kyjeva? Rozhodli se Rusové jen tak zbůhdarma utratit majlant za vojenská cvičení? Jestli totiž furt neútočí a naopak se opravdu stahují na základy, šlo nejspíš fakt o cvičení. Trochu větší, pravda, ale furt cvičení.

Z mého pohledu zcela adekvátní reakce na válečné tance, které společně s Ukrajinou předvádí v čele s válečnými barvami pomalovaným náčelníkem NATO a o kterých nám vytrvale všichni společně tvrdí, že jsou mírové.

Nebo, jak říkají zlé jazyky, šlo snad o celkem pochopitelnou reakci Ruska na přesuny POLOVINY ukrajinské armády směrem k povstaleckým územím, které byly součástí v ukrajinském parlamentu před časem schváleném ( a nyní již odvolaném…) plánu na ukrajinskou variantu „konečného řešení“  pro povstalecké regiony?

O kterém západní média mlčela jako hrob. Troufnu si totiž odhadnout, že nikde jinde nemá Rusko tolik pravých špionů na tak vysokých postech, jako na Ukrajině. Tedy kromě nás, pochopitelně. Takže když k hranicím přisunulo tolik vojska aniž by zároveň splnilo vlhké sny Západu o válce, vsadím svoje válenky, že k tomu mělo sakra dobrý důvod.

Proč Západ nejenom, že netepe Ukrajinu za její neochotu přistoupit na Minské dohody, jejichž naplnění by problém pravděpodobně vyřešilo, ale dokonce nám stále dokola lživě tvrdí, že jediný, kdo to celé brzdí, je Rusko?

Jako vždy dost otázek a v podstatě žádné akceptovatelné odpovědi.

Závěrem své fundované analýzy bych se rád svěřil s tím, na čem jsme se u popcornu shodli. A sice, že neustávající válečnou hysterii Západu spojenou se zjevně  nekonečným stupňováním ekonomického, vojenského i politického tlaku na Rusko považujeme u nás doma za kurevsky nebezpečnou hru.

Hranou navíc zdánlivě nekonečnou řadou stále šílenějších imbecilů, které si Západ z nám zcela nepochopitelných důvodů stále dokola staví do čela.

1,714 total views, 1 views today