První kolo prezidentské volby nám poskytlo mnoho nových a zajímavých informací.

Zaprvé, pokud se nestane zázrak, tak za čtrnáct dní se po Mimoňovi, Neomylném a Ovarovi na Hradě usadí Guma – bývalý komunistický lampasák a rozvědčík s morálním profilem Jidáše. Čím dál tím lepší.

Zadruhé, bezpáteřná komunistická guma se na Hradě ocitne díky hlasům voličů koalice SPOLU, kterým ho její politici doporučili jako vzorově demokratického kandidáta ztělesňujícího hodnoty, které vyznával už Václav Havel. Připomíná to jeho divadelní hry.

Zatřetí, mimořádně militantně a hystericky antikomunistická Praha už deset let otloukající agentu Burešovi o hlavu, kromě presumpce viny, jeho rudou knížku, teď za nadšeného jásotu nese na ramenou na Hrad agenta Pávka i s jeho rudou knížkou. To by nevymyslel ani Havel.

Začtvrté, ono absurdní divadlo vynikne ještě více, když si uvědomíme, že voliči „demokratických stran“ měli kromě bolševické gumy na výběr z celého hejna puncovaných pravých demokratů nemajících při cestě do toho kopce na noze kouli se srpem a kladivem a zuřivě mávajících prapory se správnými hesly. WTF??

Zapáté, prezidenty se generálové stávají a řád a klid pak zavádějí především v jihoamerických diktaturách, banánových republikách a totalitních režimech. Nechci  za každou cenu močit proti větru, ale má snad někdo pocit, že tahle praxe stojí za zavedení?

Zašesté, ačkoliv prezidentská kritéria se u nás zjevně dají asi nejlépe vyjádřit heslem Mary Bardové: „Kdokoliv může dělat cokoliv!“ , tak být pouze blondýnou zjevně stále nestačí. V tom už jsou třeba i Slováci rozhodně evropštější. Máme tedy co dohánět a chceme-li konečně dostihnout Západ je třeba se prioritně zaměřit na další rozvoj umělé inteligence a prosazení korespondenčního hlasování.

Zasedmé, dle propastného rozdílu mezi optimistickými předvolebními odhady a  tragickou volební realitou soudím, že půlka původního potenciálního elektorátu  Prezidentuše nerozdýchala televizní debaty, kde se jejich volba předvedla jako pravá blondýna a v zoufalství emigrovala k rozvědčíkovi. Správně. Ostatně, jinej demokrat k dispozici nebyl, že.

Zaosmé, ačkoliv má Jaroslav Bašta jako jediný z pelotonu mé sympatie, z morálního hlediska převyšuje konkurenci o třídu, v případě kandidátů s komunistickou minulostí o nekonečno, tak z mého úhlu pohledu to slušně posral. A to jak kampaň, tak komunikaci a vyjádření. Jedinou rozumnou reakcí na vývoj bylo v jeho případě odstoupení a hlasitá podpora Babiše. Cokoliv jiného by totiž na Hradě spolehlivě usadilo, a jak už víme, tak za dva týdny taky usadí, ještě mnohem většího kokota, než je Babiš. Bravo, Jaroslave, brilantní taktika. Jak vidno, věk, morální kvality ani zkušenosti automaticky nevedou k poznání, že politika je především kompromis a ne cena fair play.

Zadeváté, titul největšího idiota voleb s velkým náskokem získal Pitomio Okamura. Kandidáta SPD volila pouze půlka voličů strany, ta druhá, zjevně inteligentnější, to pragmaticky šoupla Andymu, aby volbou Bašty, jehož postup do druhého kola byl od začátku do konce z říše fantazie, nespláchli svůj hlas rovnou do hajzlu už v prvním kole. Slyšíš ten zvuk, Pitomio? Tvému politickému podnikání právě zvoní hrana.

Zadesáté, v této souvislosti mám na Pitomia několik řečnických otázek. Proč koktavý, smutný, prehistorický klaun Bašta s voličskou přitažlivostí Miloše Jakeše? Proč ne třeba Kobza? A jestli nikdo jiný než Bašta, předem jasný poražený, nebyl, tak proč ne radši Babiš? Je pro SPD Waterloo a Stalingrad dohromady, které pro stranu znamená 4,45% jejího kandidáta z  hlediska budoucnosti lepší, než 40% Babiše s podporou SPD? Fakt je pro SPD lepší, když na Hradě bude demokratický rozvědčík? Který už teď prohlašuje, že by nikdy nejmenoval premiérem nikoho z SPD? Vidlák, takto Henry Kissinger alternativy říznutý Broukem Pytlíkem, vám přece všem i s Babišem jasně psal, co máte udělat. Ale třeba jsem jen moc blbej a ty benefity retardovaného chování SPD prostě nevidím.

Za čtrnáct dní volte, koho chcete. V každém případě se prezidentem stane kokot. Vy už jen rozhodnete, jak moc velký.

9,643 total views, 1 views today