„Španělský soud vyšetřuje působení ruských špionů během katalánského referenda,“ hlásí radostně přední dezinformační médium. Když tu hromadu prázdné slámy přežvýkáte celou tak se ovšem reálně dozvíte pouze to, že dalším v nekonečné řadě těch, co se pokoušejí svalit vinu za hnilobný stav své společnosti na Rusko, jsou pro změnu Španělé. Už se tomu nejde ani smát. Tohle už je na diagnózu, svěrací kazajku a růžové kuličky. Hodně růžových kuliček.

Kreml ovlivňuje na Západě zřejmě všechno. Americké volby, evropské volby, brexit, populismus i blbnutí populace. Odhalení, že stojí i za klimatickou změnou je pravděpodobně za dveřmi. Rusko může za všechny problémy, které Západ v současnosti má. Ruští agenti jsou totiž úplně všude. Nebýt Ruska (a taky trošku Číny) byla by na celém světě už dávno ta pravá demokracie, všude by byl klid, mír, prosperita a nulové emise.

V Bílém domě by spokojeně seděla Killary, Britové by si 117% většinou odhlasovali těsnější integraci s Bruselem, Žluté vesty by demonstrovaly za vyšší daně, Řekové by pracovali, Italové vítali, Maďaři by schválili zákon „Több Soros!“ (több – více), AfD by měla v programu přijetí 100 milionů Afričanů do roku 2030, v Polsku by vládla poslušná levice, v Sýrii zase pod vlídným dohledem CIA demokratická opozice, Ukrajina by měla HDP Německa a euro, hnutí ANO by ve volbách získalo 1,2% a na Hradě bychom měli důstojného akademika, co nejezdí do Číny a především stmeluje.

A Nora Fridrichová by určitě vyhrála StarDance.

Dezinformace, hoaxy, předsudečná nenávist, rozdělené společnosti, no-go zóny, úpadek západní civilizace, bohatnoucí bohatí, chudnoucí chudí, populismus, pravicový extrémismus, nacionalismus, rasismus, Zeman, Babiš a dokonce dvakrát Václav Klaus – nic z toho bychom neměli, nebýt Putina a jeho všudypřítomných 007 agentů.

No, a Katalánci by pochopitelně na nějaký separatismus ani nepomysleli. A už vůbec ne na ten proruský. Jen by si tam tak klidně hověli v tom španělském blahobytu, dál radostně živili zbytek Španělska, část východní Evropy a půl Afriky a říkali by si to, co si až do seskoku těch ruských agentů říkali už dlouhé roky: „Máme se tu výborně, ať to trvá věčně! Viva Madrid, viva Espaňa!“

Není nutné být pamětník, aby člověk nabyl dojmu, že tohle už tady taky bylo. Stačí mít nějaké povědomí o české historii. Těch východních věcí, které jsme se domnívali v roce 1989 odhazovat v dál a které se nám po pouhých třiceti letech začínají vracet jako bumerang ze Západu, už začíná být nějak příliš.

Po návratu socialismu, kolektivizace, znárodňování, centrálního plánování, jediného správného názoru a tuhého státního dohledu je paranoidní špionománie dalším z komunistických výdobytků, které jsme se domnívali pohřbít spolu s vládou jedné strany a které jsme zřejmě nezakopali dostatečně hluboko.

Média především padesátých let, ale i později, se také jen hemžila špiony a agenty, kteří mohli za všechny zjevné neúspěchy reálného socialismu. Jen nebyli ruští.

Američtí agenti nám z letadel sypali na brambory mandelinku bramborovou, takže bylo málo brambor. Vatikánští agenti šířili dezinformace, ti židovští zase pronikli až do nejvyšších pater strany a vlády a proto nebylo kromě brambor k sehnání ani nic jiného.

Univerzální agenti imperialističtí neustále vyvolávali nějaké války, nastolovali fašistické diktatury nebo alespoň svrhávali demokratické vlády lidu a tím nám brali klid na práci. A protože jsme neměli klid na práci, docházelo k přehmatům.

Sem tam se pověsil nevinný, sem tam se někdo vyhodil z práce, sem tam někoho zastřelili na hranicích, sem tam se zavřel nějaký brblal, sem tam nebylo maso nebo dámské vložky. Dokázali jsme sice vyrobit nejvíc kalafuny na hlavu na světě, ale díky americkým agentům a jejich sabotážím nebyly k sehnání pračky, rádia ani televize.

Imperialističtí agenti tehdy mohli za všechno, co se nedařilo. Hledat chyby jinde bylo tabu. A protože se toho nedařilo poměrně hodně, tak bylo hodně i amerických agentů.

Kolik vyrábíme kalafuny teď nevím, ale praček určitě máme dost. Ani těch přehmatů není zdaleka tolik, jako kdysi.

Ale faktem je, že se už zase nějak nedaří. Ani ne tak materiálně, jako duchovně. A faktem je, že hledat chyby tam, kde se vyskytují, je tak nějak tabu. A faktem je, že za všechno můžou už zase agenti. V tomto konkrétním případě například „ruská elitní tajná jednotka 29155……“

Psali to v New York Times, tak to přece musí být pravda.

1,783 total views, 1 views today