Zpravodajství ČT se rádo a často prohlašuje za etalon zpravodajské profesionality. Dnes to etalon ve své hlavní pětačtyřicetiminutovce opět potvrdil. Tedy pochopitelně kromě prezentování tradičně logické, přehledné, kontinuální a dle důležitosti a závažnosti poskytovaných informací seřazené relace.

Tím, že informaci o odmítavém stanovisku českého premiéra k podpisu Globálního paktu o migraci v délce 13 sekund přilepili na konec 150 sekund objevných,  naprosto nepostradatelných a dosud nikdy nezveřejněných informací o povinnosti nazout 1. listopadu zimní gumy.

Jedinečný sólokapr o zimních gumách a do něj vsazená všední banalitka o dokumentu, který má potenciál postavit svět na hlavu a která si proto nezasloužila ani samostatný titulek, byl nasazen na počátku poslední třetiny zpravodajství.

Až dlouho po zásadních informacích typu: Nové značení piv, Po stopách medvěda, Koalice v Brně a u nás obzvláště oblíbené pravidelné propagaci nějakého spřáteleného umělce – v tomto případě bezplatné reklamě na dětskou knihu, sesmolenou redakčním kolegou. V délce opět cca 150 sekund…

Jistě, já to chápu. Globální pakt o migraci je zcela nepochybně zcela nedůležitý kus papíru, který nikoho k ničemu nezavazuje a jehož obsah a souvislosti by u nás nikoho nezajímaly. A jeho podepsání, či v tomto případě možné teoretické nepodepsání, by na životy občanů nemělo absolutně žádný vliv. A přestože v ČT pravidelně a i v hlavní zpravodajské relaci rozebírají do posledního šroubku kdejaký prd, u Globálního paktu proti migraci to nepovažovali za nutné.

Otvírák těchto zpráv – změnu úrokové sazby – pitvali osm minut.

Až se zase budou v ČT upřímně divit tomu, že je chce někdo rozehnat, bude ta chvályhodná, leč naprosto donkichotská  snaha plynout mimo jiné i přesně z těchto důvodů. To nejsou Události, to jsou prostě Zprávičky 2.0. Hlavně, aby to nenudilo, vychovávalo a formovalo správný názor.

Systém, podle kterého to skládají dohromady, jsem nepochopil dodnes. Dle dlouhodobých zkušeností soudím, že o výběru a řazení zpráv rozhoduje los prováděný erární opičkou.

A velice zajímavá byla ještě i následující dvouminutová zásadní reportáž o sexuálním útlaku žen v Severní Koreji.

Moje no.1 mezi zahraničními zpravodaji – protekční, nenávistná vyschlá šiška Šámalová – v ní divákům, mimo jiné, tragickým tónem oznámila, že „pro stát jsou ženy údernice, které vydrží zápřah v továrně, i službu ve zbrani“. Vida.

Přesně tohle nám ale už nějaký ten pátek přece genderová lobby a její užiteční idioti, včetně ČT, valí do hlavy, ne? Že ženy jsou naprosto stejné, jako muži. A že vydrží stejný „zápřah“ – v továrně, v armádě, v dolech. A kdo to sebeméně zpochybní, je i pomocí ČT veřejně upálen.

Jsem z toho volajaký zmätěný. Je to tedy dobře, nebo špatně, když jsou ženy považovány za prsaté muže bez penisu? A pokud je to dobře, je tedy Severní Korea v tomto směru podle ČT na světové špičce?

1,588 total views, 1 views today