Dlouho jsem nepřidal žádné video. Abych to trochu kompenzoval, tak přicházím s mimořádně velkým kalibrem. Velmi osvěžující pohled na současný střet USA s Ruskem očima politologa Oskara Krejčího a analytičky Veroniky Sušové-Salminen.

Uskutečnil se na platformě časopisu Argument a je součástí pravidelného cyklu rozhovorů mezi Oskarem Krejčím a Veronikou Sušovou-Salminen týkajících se vždy nějakého aktuálního politicko-společenského tématu. Celý cyklus, ostatně jakož i samotný Argument, vřele doporučuji každému, kdo by si chtěl rozšířit obzory.

Ačkoliv, když o tom přemýšlím, jsem si jist, že lidé, kteří si chtějí rozšiřovat obzory, už pravděpodobně Argument, Veroniku Sušovou-Salminen, brilantního Oskara Krejčího, Ilonu Švihlíkovou či Jana Kellera dávno znají a užívají je jako zdroje k vytříbení svých vlastních názorů.

Mé doporučení by asi tudíž mělo směřovat spíše k těm, jejichž názorové obzory jsou dramaticky zúžené pravidelnou konzumací mainstreamového a zvláště pak veřejnoprávního  zpravodajství a publicistiky. Kde bohužel profesor Krejčí ani Veronika Sušová-Salminen k vidění, ani k slyšení nejsou. Ale jelikož by v jejich očích zjevně šlo o házení mého proruského hrachu na jejich nerozbornou západní hráz socialismu a míru, radši toho nechám.

Je to dlouhý, což samo o sobě spolehlivě předem oddělí posluchačské zrno od plev, ale poučný. Nalejte si proto nějaký lahodný drink, nasaďte sluchátka a nechte své myšlení kultivovat názory, které v České televizi nikdy neuslyšíte.

1,675 total views, 1 views today