Další povinný kousek do videotéky každého slušného člověka. Srovnání EU a Sovětského svazu je k vidění poměrně často a pokaždé vyvolá u eurohujerů, kteří zpravidla o Sovětském svazu a vlastně ani o EU neví vůbec nic, hysterické reakce. Zde ho používá Vladimir Konstantinovič Bukovskij, člověk, který poznal oba systémy. Člověk, který by za jiných okolností byl dokonalou sluníčkářskou modlou.

Vladimir Bukovskij je významný sovětský disident, politický aktivista, lidsko-právní aktivista, spisovatel, neurofyziolog. Momentálně žije ve Velké Británii.

V Sovětském svazu strávil za svou disidentskou činnost dvanáct let v lágrech a blázincích. Znal se s Havlem, v roce 2013 byl v Praze na pozvání Knihovny Václava Havla. Je politickým odpůrcem a kritikem Vladimíra Putina. Při jeho pražském pobytu s ním Česká pozice pořídila rozhovor, který doporučuji rovněž přečíst.

Tedy až sem teoreticky naprosto dokonalý dobroser a havloid, kterého by měla být naše média plná. Cpou nám horem dolem mnohem nezajímavější jedince. Ale nejsou. Proč?

Protože je zároveň také euroskeptikem, členem UKIP a tedy zastáncem Brexitu. A vůbec protože je od přírody poměrně neuctivý k elitám obecně, bez ohledu na to, jakým režimem svou touhu k moci zrovna maskují. A tudíž od něj EU už léta dostává celkem slušnou čočku.

A znovu opakuji, hovoří k vám člověk, který zná oba systémy a který si za bolševika za podobné názory odseděl dvanáct let. Video je staré osm let, což mu dává další rozměr.

Schválně, dejte si na jednu misku vah Jakuba Jandu a na druhou Vladimira Bukovského. Hotovo? A s jakým výsledkem?

1,135 total views, 1 views today