Definitivně posledních pár slov ke Španělsku. To je dobře, mi amigos, že se prý nebojíte, protože bude hůř. Vaši kulturu zničí, vezmou si Vaší zemi, Vaše ženy a Vám přidělí status „untermensch“ se vším, co toto označení historicky obnáší. Pokud nic neuděláte. Ti, které prý vítáte. Pokud je to pravda.

Španělsko bylo téměř 800 let muslimské a velmi se pyšní památkami a pozůstatky oné krásné doby. Pokud si to skutečně chtějí pro veliký úspěch „dát ještě jednuc“, je to jen jejich věc. Něco mi ale říká, že „svět podle idnesu“  a podobných dezinformačních webů, bude jako vždy od reality poněkud vzdálen. To „něco“ jsou bohaté zkušenosti s propagandou, nejrůznějšími „idnesy“, selský rozum a „tydlety internety“.

Onen jistě nejen u nás tak nadšeně avizovaný půlmilion semknutých účastníků demonstrace proti terorismu netvořil totiž v reálu ani tak nebojácný španělský „lid“, jako spíše dost nasraní Katalánci. A to je poměrně značný rozdíl amigos. Nebe a dudy. Škoda, že nevím, jak se to řekne katalánsky.

I pouhým pozorným prohlédnutím videa, jež je součástí zábavného blábolu soudružky Havlické, zjistíme jisté drobné rozpory mezi ním a doprovodným textem.

Vidíme na něm především mnoho katalánských vlajek a téměř žádnou španělskou či dokonce unijní, přestože „lidé“ byli žádáni organizátory oficiálního divadla, aby si sebou na „mírový pochod“ katalánské vlajky rozhodně nebrali.

Vidíme na něm mnoho transparentů, z nichž ty s variantou nápisu „Nebojím se“ rozhodně nejsou jedinými a převažujícími. Ta ostatní hesla nám bohužel soudružka novinářka nepřeložila. Nevadí, přeložím Vám je já.

Celý záznam provází velmi slyšitelný pískot a jakési zjevně nelichotivé skandování. Zvláště při záběrech na španělské papaláše a krále Filipa. Na údajný mírový happening zvláštní úkaz. Demostranti tím zjevně chtěli něco vyjádřit. Pravděpodobně nerozbornou jednotu vlády a lidu. A nejspíš proto se taky král celou dobu tváří, jako by islámský fundamentalista na La Ramble přejel jeho babičku.

A především také vidíme, že průvody byly minimálně v některých fázích evidentně dva.

Jeden potěmkinovský, kde čelo průvodu tvořené státními zaměstnanci, prověřenými soudruhy, vybranými loutkami a muslimkami jak ze žurnálu, nese onen mediálně proslavený obří slogan „Nebojíme se “ a ve druhé řadě, jen pro potřeby nafocení odhaduji, kráčí chviličku i král a zdrcení papaláši. Než byli předčasně rozpuštěni z důvodu nepřízně běžných barceloňanů, stihli aktivisté ještě přednést umělecký manifest a zapívat si koledu.

A druhý, bez papalášů, loutek a bílého transparentu s meganápisem „Nebojíme se“. S katalánskými vlajkami a hesly, která nám médiusové nepřeložili. Vévodil mu jiný velikánský transparent, neoficiální a tentokrát modrý. Bylo na něm napsáno „Vaše politika, naši mrtví“.

Někde se tyto dva pochody spojily a na nějakou dobu vytvořili názorově poněkud pestrý pelmel. V jednu chvíli se xenofobům podařilo oba čelní megatransparenty dostat do velmi malebného a ideově poněkud schizofreního zákrytu.

Ostatní transparenty narušující mírový a multikulturní kontext spontánního shromáždění lidu obsahovaly další protistátní hesla: „Filipe, ti, co chtějí mír, neobchodují se zbraněmi Mariano, chceme mír, ne prodávat zbraně –  Vaše války jsou naši mrtví“.

Katalánští pravicový nacionalisté jimi nejspíše vyjadřovali své mínění o španělské zahraniční politice a miliardových kšeftech se zbraněmi  se Saúdskou Arábií. Hlavnímu sponzoru právě toho terorismu bez náboženských konotací, kterého se ve „světě podle idnesů“ nikdo v Barceloně nebojí.

Apropó, vím, že se opakuji, ale fotky „protestujících muslimské komunity“, na kterých jsou výhradně ženy a předškolní haranti, působí spíše kontraproduktivně a proto „idnesům“ navrhuji je příště raději nezveřejňovat a spokojit se s verbálním popisem masových muslimských pochodů proti islámskému terorismu.

Tak skoro tohle všechno se dá vypozorovat přímo z článku soudružky Havlické, což zřejmě nebylo jejím úmyslem. Svědčí to o její neschopnosti, lenosti a bohorovném přesvědčení, že její čtenáři jsou stejně vymaštění, jako je ona sama.

To ostatní, co tam není z nějakých záhadných důvodů uvedeno, najdete v tomto pravicovém katalánském plátku – něco tu a něco tady.

A víte co skandovali mírově shromáždění a protiterorističtí Katalánci na přítomného krále Filipa a spol.? „FUERA, FUERA, FUERA!“*

*“VEN, VEN, VEN!“

736 total views, 1 views today