Poměrně zábavná kauza cesty vytrvalého kritika ČT Petra Štěpánka ke kandidatuře do RRTV a zase zpátky, ve mně probudila básnické střevo. Nejsa ovšem mocen originální tvorby, zmohl jsem se bohužel pouze na zprznění známé básně Ostrava anarchistického slezského barda Petra Bezruče. Protože se prostě tak nějak úplně sama nabízela.

Vzdálené vrcholky Kavčí

PETR BEZRUČ a Lu Lina  

Sto roků na fejsbučku žil, nemlčel jsem,
sto roků kopal jsem bídné Kavky,
za sto let do funkce mířil jsem,
a ze všech stran dostal ťafky.

Monitoru zář kazí mi oči,
nadávky ze rtů mi plynou,
navštívit Putina v Soči.
bylo mou další vinou.

Chléb s kavkou beru si do práce,
z roboty jdu na robotu,
na Kavkách strmí paláce,
z krve mé a z mého potu.

Sto roků na sítích nemlčel jsem,
kdo mi těch sto roků vrátí?
Když jsem jim pohrozil výbuchem,
kdekdo se začal mi smáti.

Abych měl rozum, šel na sítě zas,
pro slávu dřel se jak prve –
ťukl jsem prstem – psalo se snáz,
když nebylo třeba mé krve!

Všichni vy na Kavkách, všichni vy, dím,
nech je vám Petr neb Pavel,
mějž prs kryt krunýřem fejsbůkovým,
tisícům k útoku zavel,

všichni vy na Kavkách, všichni vy, dím,
hlubokých páni vy zlatých dolů,                                                                                            přijde den, z Kavek jde plamen a dým,                                                                         přijde den, zúčtujem spolu!


Kromě zprznění chudáka Bezruče k tomu jinak celkem nemám co říci. Jinou reakci na svou kandidaturu od lepšolidí, kulturních nacistů, placeného komparzu a ostatních idiotů přece nemohl čekat. Jakkoliv je jeho kritika oprávněná a jakkoliv právě někdo takto silně kritický v té ideově bezchybně monolitické radní sinekuře chybí jako sůl.

A na morálně tenký led jeho kandidatury za ANO, na kterém až doposud rovněž nenechal suchou nitku, nechci raději zabrušovat.

I přesto bych ale fejsbukově profláklého Petra Štěpánka v onom orgánu viděl tisíckrát raději, než onu veřejně doposud zcela tichou a silně nazelenalou nominantku za Piráti, či natěšeného exnáměstka z hermanovské kultůry bratra Patrika, na nějž vzhledem k momentálně křesťanům nepřející politické konstelaci zatím žádná lepší trafika nezbyla.

1,160 total views, 2 views today