Ve všeobecném pozdvižení kvůli „ohrožení demokracie“ a nástupu „novodobého fašismu“, vyvolaném volebním úspěchem nesprávných politických subjektů, nám nějak zanikl pozoruhodný volební úspěch Pirátů. Jejich antidemokratický potenciál přitom není o nic menší než u ANO či SPD. Spíše naopak. Jenže Piráti jsou „správný“ subjekt, proto to hrobové ticho.

A mezi správné hochy – ochránce demokracie – jsou médii a státem počítáni, protože prý antifašismus. Říkají Piráti. A nejenom říkají, nýbrž tak i chutě činí. Mají freundschaft s ultralevicovými extrémisty z hnutí Antifa, čerstvě v USA zařazeném na seznam „domácích teroristů“. A nejen s nimi. Kořínky jim vedou na různá zajímavá místa.

Kapitán Pirátů chodí na demonstrace ultralevicových extrémistů zahalen do vlajky Antify a fotí se se symboly dalších „antifašistů“ ze spolku Good Night White Pride. Obě tyto extrémistické organizace jsou spíše než „antifašismem“ proslulé pácháním násilí, ničením majetku a ignorováním ústavních práv ostatních občanů. O účasti Pirátů na anarchisticko-levicových „vítačských“ akcích, zpravidla spojených právě s akcemi „antifašistů“ ani nemluvě.

Nejde přitom o nějaké neškodné domácí pošuky. Jde o celoevropsky koordinované a řízené ultralevicové hnutí s centrálou v Bruselu, v jejímž čele stojí pirát vyznávající Alláha. Dle osvědčeného sovětského vzoru se jejich spolek nazývá Internacionála pirátských stran, neboli PPI. Proč měnit vyzkoušené recepty, že.

Piráti se deklarují jako protisystémová a buřičská strana, hodlající zmenšit a digitalizovat stát a ve výkladní skříni mají boj s korupcí. Což o to, samé krásné věci a v programu mají mnoho dalších. Také vyloženě kladný vztah ke drogám, což asi překvapí málokoho. Ovšem také tam mají spoustu bodů, které příliš buřičské a protisystémové nejsou, což vzbuzuje řadu otázek, na které se bohužel nikdo z těch, co mají takové otázky v popisu práce neptá.

Vzhledem k tomu, jak tyto volby dopadly a jaké voličské priority při nich vyšly velmi hmatatelně najevo, se protisystémovost Pirátů jaksi někam zcela vytrácí. Těžko lze totiž za buřičskou označit stranu, která je, v pro voliče naprosto zásadních otázkách, dokonale zajedno s těmi stranami, které utrpěly historické volební debakly.

Piráti totiž jsou:

  • proevropští
  • proeurovští
  • proimigrantští
  • proislámští

Jestliže je náš dlouhodobý politický směr, který byl právě nyní občany odmítnut, založen na plné akceptaci postupující evropské integrace, nelze při nejlepší vůli označit politickou stranu směřující stejným směrem, jako protisystémovou.

Piráti, alespoň podle svého programu, směřují rovněž přímo ke Svazu evropských socialistických republik s jednotnou vládou, parlamentem, měnou, zahraniční politikou, armádou, policií a hranicí. Pouze volí cestu poplatnou své anarcho-levicové podstatě.

A to je také jeden z hlavních důvodů, proč Piráti mohou to, na co ostatní nesmí ani pomyslet. Zkuste si představit, že by se kdykoliv, nejen před volbami, objevily fotky a videa zobrazující Okamuru zahaleného kupříkladu do vlajky se symboly „White Pride World Wide“ a spokojeně postávajícího mezi hajlujícími plešouny. A kdyby to dotyčný politik hájil slovy o svém antikomunistickém světonázoru. Vidíte to, co já?

Piráti nám tady doslova spadli z nebe se zázračnou 7% podporou od prvních „průzkumů“ volebních preferencí. Dosud živořili v koutě, kam taky patří, s nula celá nula nic podpory i zájmu médií a najednou hopla – máme je ve středu mediální pozornosti a s fantastickými hausnumery. Prokázané spojení s levicovými extrémisty a teroristy nikomu nevadí, podezřelé zázemí už vůbec ne. Hm.

Stačí být pouze dostatečně „antifašistický“, pokrokový a proevropský a dostanete bianco šek od médií i establišmentu v podstatě na cokoliv. Účel světí prostředky, hlásali už Jezuité. Jistou šanci vidím v pirátských příbězích z ostatních evropských států, kde se piráti v kravatách objevili daleko dříve.

Přišli, viděli a podruhé už nezvítězili.

692 total views, 1 views today