Byl jsem fejsbůkem opět zvážen a shledán příliš lehkým. Tentokrát definitivně.

Mé jméno prý porušovalo pravidla komunity a nebylo schváleno. Asi ano. Já neustále porušuji nějaká pravidla. Shledávám to zábavným a spatřuji v tom smysl svého života. Dělat si to, co chci. A ne to, co je nařízeno, či co se považuje za žádoucí. Protože naprostou většinu svého života, včetně současnosti, žiju v režimech, které se až příliš snaží mi jeho smysl a způsob provedení určovat.

Přemýšlím, koho asi tak mohlo až k takovému nesnesení popouzet, že se někdo na nějaké sociální síti jmenuje Lu Lina? A vadilo by jméno Lu Lina stejně, kdyby se pod ním na fejsbůku skrývala úvodní fotečka Vašíka se srdíčkem, selfíčko s Drahošem a záplava statusů přetékajících nenávistí k Zemanovi či Rusku a naopak láskou k levicově liberální demokracii, socialismu, zelené energii, daním, korporátnímu fašismu, americkým demokratům a sjednocené multikulti Evropě?

Nu, jedna skupina mne napadá, ba i pár jmen. A na jméno pochopitelně sere pes. Vadilo jim, že ačkoliv mi denně dávali do ruky tisíce mávátek a návodů, jak volat sláva, já si furt odmítal najít ten správný směr a mávat. Mávat. Mávat.

A takový člověk prostě nemá mezi slušnými lidmi místo, to jistě uznáte.

Přiznám se, že je mi to dost šumák. A ctím právo majitele čehokoliv, dělat si s tím cokoliv. Jeho hřiště, jeho pravidla. Můžeme o tom  vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Banování i mazání příspěvků a profilů, to všechno je z tohoto hlediska v pořádku. Protože svojí dobrovolnou přítomností v takto předem nastaveném prostředí to všechno legitimizujeme a tudíž si pak můžeme stěžovat na lampárně. Problém není v Zuckerbergovi, jsem si poměrně jist, že kdyby to bylo pouze na něm, byl by mu Lu Lina ukradený. Problém je tam, kde jsou zapřené ty páky, které ho z venčí nutí z existenčních důvodů přijímat „pravidla komunity“ jak vystřižená z padesátých let.

Ještě jsem se nerozhodl, jestli se tam vrátím. Možná ano, možná ne. Zatím mi ten digitální koncentráček moc nechybí.

4,473 total views, 1 views today