Pokroková veřejnost se vyvrací z ruského předsednictví RB OSN. Hlavní argumentace se opírá o velice logické tvrzení, že Radě bezpečnosti přece nemůže předsedat země vedoucí útočnou válku, kterou nevyvolal členský stát NATO.

Změna, které můžeme věřit

Není to tak dávno, co do nás současná vládnoucí klika od rána do večera hustila, že největším zločinem předchozí nekompetentní vlády toho, jehož jméno se muselo vyslovit v každé větě, byly gigantické  rozpočtové schodky. Protože díky vlastní idiocii nejdříve vyrobila problém a pak si musela půjčit na jeho ještě idiotštější „vyřešení.“ Což byla koneckonců pravda. Nyní je ovšem u kormidla vláda vysoce kompetentní a zodpovědná. Která rozhodně nerozhazuje své gigantické rozpočtové schodky vidlema na všechny světové strany jak ožralý elektrikář, aby zamaskovala svoje nejhorší bukance. A z toho plynoucí největší kvartální sekera v dějinách státu zaplácnutá další plánovanou obří sekerou od hodné bruselské tety je součástí  geniální politické a finanční strategie vedoucí k opětovnému nastolení věku hojnosti mléka, strdí a energie. A to, že zatím vypadá pouze jako zaručený recept na katastrofu, je pouze lstivá kamufláž sloužící ke zmatení nepřítele.

Kazeň je to hlavni!

Žijeme ve svobodné zemi. Pozná se to tak, že když v televizi řeknete na ožehavé téma něco jiného, než se od vás očekává, nic se vám nestane. Tedy kromě toho, že budete mediálně zlynčován, kmen vás vyžene, v práci vám zatnou tipec a pošlou vás na převýchovu. A že když budete mít  opravdu velké štěstí a vysypete si na hlavu dost popela, tak stejně budete potom pravděpodobně až do smrti sedět někde v  Brdech v budce u závory.

Prezident spojovatel

Hradní marketingový produkt zatím rozhodně nezklamal. Po úvodní smršti  mezinárodních diplomatických faux pas se začal pěkně zviditelňovat i doma. Například tím, že stejně jako svatý Václav II. jezdí po Hradě na koloběžce. Což mělo, vzhledem k minulosti obou pánů, takřka dadaistický nádech. Nebo, zřejmě aby prokázal sepjetí i s prostým lidem, sfáral do roky zavřeného dolu. Co k tomu říct. Asi jen to, že nový tým hradních poradců je zjevně minimálně stejně dobrý, jako ten starý, ne-li mnohem lepší. A to, že i mimoň Havel se aspoň nebál sfárat do pravýho dolu a mezi pravý horníky…

Kdo seje vítr, sklízí bouři

Žijeme v době narativů. Mně se asi nejvíc líbí ten, že každý, kdo má na válku na Ukrajině jiný názor než je ten „západní“ , je proruský propagandista. A to včetně Rusů… A když podle Seznamu takového zlého proruského propagandistu vyhodíte v Petrohradu v kavárně plné lidí do vzduchu, nejde vlastně o terorismus, ale o spravedlnost. Terorismus by to byl teprve v případě, kdyby do vzduchu vyletěl proukrajinský propagandista ve Lvově.

Být prospěšný

Dominátor míří do politiky. Protože chce být prospěšný v těžké době. Už teď se těším a chystám popkorn. Nicméně mám velmi neodbytný pocit, že téhle zemi i světu by byl úplně nejprospěšnější, kdyby se například přihlásil jako dobrovolník do kosmické mise JUICE k Jupiteru. Bystré oko, analytický mozek a fotky mobilem přímo z místa nemůže žádná technika nebo šimpanz nahradit.

Cenzura to nebude

Podle nejlepšího premiéra nejúspěšnější vlády v nejsvobodnějším období země v dějinách vláda žádnou cenzuru rozhodně nechystá. Chystá jen boj s nesprávnými názory, a to je úplně něco jiného. Fuj, to se mi ale ulevilo.

Sláva Ukrajině!

Příběhu o nebohém ruském otci nebohé ruské dívky, co nakreslila protiválečný obrázek, jste se nemohl nikdo vyhnout. Za poznání skutečnosti bych dal klidně všechnu ukrajinskou pšenici.

Záhada

Stavebnictví jde mimo jiné do kopru i proto, že lidé málo staví rodinné domy. A to jsem velice překvapený. Vždyť stát i Evropská unie dělají už léta úplně všechno proto, aby lidé stavěli více. Stavební řízení není podobné jak u jaderné elektrárny. Rodinný domek nemusí mít parametry měsíční základny NASA. Ani teď nestojí zhruba stejně tolik. A půjčit si na něj je asi stejně jednoduché, jako si půjčit na výstavbu průmyslové varny pervitinu využívající dětskou práci. Takže fakt nechápu, proč teď nikdo nestaví.

Top secret

Z Pentagonu zase probublalo na hladinu nějaké svinstvo. A demokratická  média tradičně místo jeho smrdutého obsahu řeší jeho nadšené šíření proruskými informačními kanály. Ano, to je velice neobvyklé. Čekal bych, že to budou šířit hlavně proamerické kanály. Bože můj. Protivník, který na vás nenechá nit suchou, se sám znemožní, nahraje vám tím na fantastický smeč a vy zasmečujete. Podle toho se pozná diktatura.

Už dotiktokal

Že sociální sítě a podobné vymoženosti brutálně zneužívají data svých uživatelů, je léta známá věc. Stejně jako to, že je zneužívají i státy. Včetně demokratických. A léta to měli všichni na banánu. Soukromé podnikání a tak. A najednou se probudí a zlikvidují ausgerechnet jen TikTok. Protože sbírá data, která se dají zneužít… Budu se smát až do Vánoc.

Důchodová reforma

Jurečka: Chceme, aby lidé v důchodu pracovali dál. Ano, to jsme asi všichni pochopili. Uživit takhle mimořádně nenažranou a mimořádně neschopnou sebranku bude čím dál těžší a bez dědečků a babiček v montovnách to fakt  asi nezvládneme.

Ruská specialita

V Rusku se zvedla vlna udavačství, která čím dál víc zasahuje do sféry mezilidských vztahů. Učitelé udávají žáky, studenti profesory a spolužáky, stížnosti podávají sousedé, kolegové a dokonce i rodinní příslušníci. Někteří analytici situaci přirovnávají k atmosféře z totalitní éry Sovětského svazu,tepe Hlas Ameriky nesnesitelné poměry v ruské diktatuře. Příšerné. Máme štěstí, že žijeme ve svobodné zemi, kde se lidé nebojí vyslovovat své názory a kde je proto takováto „sovětská“ atmosféra zcela nemyslitelná.

Nepřátel se nelekejme

Česko oficiálně označí Rusko a Čínu za hrozbu. Správně. Když se něco začne, mělo by se to i dokončit, že. Už jsme se s nima crcali dost dlouho a přišel čas padouchům ukázat, zač je v Pardubicích perník. Aneb jak při podobné příležitosti prohlásil Eman starší: „Jen houšť  a větší kapky, my snesem i dvouciferný skóre!“ 

 

38,607 total views, 9 views today