Fašistou snadno a rychle. Stačí mít jiný názor.

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Někteří lidé velice často používají sprostá slovíčka. Zejména pak slovíčko – FAŠISMUS! Šlechtová taky. Od nás to tedy rozhodně nemají.

Fašismus a fašisté létají momentálně luftem v takové koncentraci a tak bezstarostně i beztrestně, až člověk dostává nutkavou chuť vzít srp s kladivem, vlajku Unie a pod Kalouskovým vedením vyrazit do ulic stavět barikády. Když ale tu televizi vypnete a zaposloucháte se do ticha, mozek se začne pomalu vracet do hlavy.

A tehdy si uvědomíte, že neslyšíte žádný dusot okovaných holinek, řev zfanatizovaných davů a proslovy o vyvolené, čisté rase. Že nikde nevidíte pochodňové průvody uniformovaných knechtů, hákové kříže a nápisy juden raus.

Pokud tedy ovšem máte vlastní mozek. Máte-li místo něj z propagandy kostku a Kalouska považujete ze jediného garanta demokracie na východ od Bruselu, neztrácejte čas a jděte raději brousit ten srp.

My ostatní se pojďme na ty všudypřítomné „fašisty“ podívat s pomocí kapky logiky  a dvojitého selského rozumu.

Nejdříve je třeba ujasnit si pojmy. Co je to vlastně fašismus? Definic je mnoho, ale pro naše účely není těžké z nich vyzobnout to, oč kulturně-marxistickým broukům Pytlíkům jde. Jedná se o antidemokratické a antiliberální ideologie, vycházející z nacionalismu až šovinismu a směřující k potlačení svobod a nastolení totality.

Dále mám mnoho důvodů se domnívat, že značná část zhusta i otitulovaných „antifašistů“ si ve své paradoxní netknutosti klasickým vzděláním neustále plete fašismus s nacismem. Protože nacista Hitler je skutečný strašák, zatímco chudák fašista Mussolini jen šašek. Ale to jen tak na okraj.

Rovněž je třeba zdůraznit, že VŠECHNY civilizované země, včetně ČR, mají ve svých právních řádech již dlouhou dobu zabudovány velmi silné antifašistické mechanismy, spočívající v jasném určení protiprávnosti fašismu, včetně potřebných definic a zpravidla drakonických trestů.

Ve všech takto „civilizovaných“ zemích pak jsou tyto antifašistické paragrafy při sebemenší zámince užívány bez nejmenšího zaváhání, velmi hojně a s nebývale širokým rozptylem. A to nemluvím o epidemii zneužívání  jejich pokroucených bratříčků, umístěných v zákonících zpravidla hned vedle „fašismu“ a postihujících takzvanou „nenávist“.

Nikde na Západě, včetně nás, jakkoliv je naše tamní dislokace pofidérní, neváhají státní orgány ani vteřinku, vyskytne-li se pouhý stín stínu podezření na praktikování „fašismu“ či „nenávisti“. O udání nemluvě. Ani vteřinu. Ani milisekundu. Takový pan Bartoš (ten skutečný nácek, ne Pirát), by mohl vyprávět.

Napíšete na fejsbůčku „Cikáni do práce!“ nebo položíte kousek špeku před „Islámské kulturní centrum“ a vzápětí máte v kastlíku obálku s modrým pruhem.

Takže se mi někdo pokuste stručně vysvětlit, pokud možno tak, aby to pochopil i takový nedouk jako já, jak je možné, že fašista Okamura a jeho soukmenovci už dávno nelepí pytlíky na Mírově?

Test mediální indoktrinace: Co vidíte? A. Dva fašisty a jednoho nacistu B. Tři fašisty C. Fašistu, nacistu a Tomia Okamuru.

Proč dávno nebručí fašista Kotleba a jeho garda? Fašistka Le Penová a její ultrapravicoví nacionalisté? Fašistický rasista Wilders? Fašistický xenonofob Orbán? Fašisti z polského PiSu? Nemluvě o fašistech rakouských, lstivě se maskujících za názvem Svobodní, takto přímých dědiců šíleného vegana z Braunau am Inn. Zástupná obvinění, jako například v případu Le Penové, pochopitelně nepočítám.

Jak to, že všichni tito mediálně a Evropsky hodnotově mnohokráte usvědčení fašisti, rasisti a krajně pravicoví xenofobové pořád veřejně hlásají svůj fašismus, jako by se nechumelilo a dokonce se neustále drze účastní voleb, kde navíc zpravidla obdrží velmi zajímavá procenta od voličů? Co způsobuje tuhle tak velmi neobvyklou instituciální nemohoucnost vzepnout se k ochraně ohrožené demokracie?

Odpovím si sám. Protože jsou ty kurvy fašistické rafinované. Jsou to sice fašisti a chtějí zničit demogracii, ale dělají to hajzlové šikovně.

V jejich politických programech není nic protidemokratického ani protiústavního, natož fašistického. V jejich proslovech není nic protiprávního, natož fašistického. Není v nich dokonce ani nic ultrapravicového, častokrát spíše naopak.

Státní instituce jsou pochopitelně ve střehu, takže občas se jim podaří mírně zaskórovat, jako třeba v případě Geerta Wilderse a jeho opakovaných obžalob z šíření nenávisti a diskriminace. Naposledy byl tento puncovaný fašista sice šalamounsky odsouzen za diskriminaci, ale nebyl mu uložen žádný trest.

Předmětná diskriminace pak spočívala v jeho otázce na mítinku, zda přítomní chtějí ve své zemi více, či méně Maročanů. Protože jich chtěli méně, byl obžalován. Troufnu si s poměrně velkou jistotu tvrdit, že kdyby dav skandoval „Více, více!“, k žádnému obvinění by nedošlo a Wilders by byl miláčkem levicových médií a nikoliv fašistou. Tak jednoduché to ve skutečnosti je.

A jednoduché je i vysvětlení, proč nám Evropa tak najednou „zhnědla“ a podzimem to fakt není. „Fašista“ je prostě momentálně každý, kdo má jiný názor než je ten povolený.

Logickým závěrem tedy je konstatování, že „antifašisté“ by „fašisty“ s velkou chutí zavřeli či nahnali do dolů ne kvůli neexistujícímu „fašismu“, ale kvůli odlišným politickým názorům. To bohudík zatím ještě tak úplně na férovku nemůžou, protože demokracie blablabla a musí prozatím udržovat mimikry „právního“ státu. V této souvislosti si už dlouho kladu jednu otázku.

Co by se stalo, čistě teoreticky, kdyby občané pro veliký úspěch nabídli dosavadní „demokratické“ vládní garnituře časově neomezenou diktaturu, jako vděční Římané Caesarovi? Nebo jako nasraní dělníci Gottwaldovi? Kdybychom jim řekli něco jako: „Děláte to výborně, líp to nikdo nesvede, vládněte nám věčně?“

Že taky úplně slyšíte to rozhořčené: „Ne ne, přátelé. To přece nejde, máme demokracii. Teď je na řadě pan Okamura, pan Babiš, paní Le Penová atd., protože jim tentokráte dalo hlas více voličů než nám.“?

Nakonec ještě přikládám překladový slovníček mediálně nejužívanějších pojmů pro ideově dosud tápající, či dezinformačními weby již zcela dezorientované jedince:

Fašismus-odlišný názor, rasismus-zodpovědnost, xenofobie-zkušenost, ultrapravicový populismus-respektování vůle lidu a vlastenectví

2,861 total views, 1 views today