„Chytrou karanténu jste nepochopili, vzkázalo ministerstvo naštvaným starostům“  i lidem na Karvinsku přes média. Jistě, to bude ono. Všechno to fantasticky funguje, to jen horníci, ostatní Karviňoci a jejich starostové jsou příliš blbí na to, aby to viděli. 

Floydhorn

Švýcarská hora Agassizhorn dál ponese jméno po rasistovi,“ píšou Hovinky. Louis Agassiz byl švýcarský geolog, který před sto padesáti lety zastával, kromě dalších tehdejších převratných a nových vědeckých teorií, i teorii o nerovnosti ras. A proto si podle zastánců dnešních převratných a nových vědeckých teorií zaslouží vymazání z historie. Mám k tomu dvě faktické poznámky. Zaprvé je milé a nadějné vidět, že někde ještě stále převládá zdravý rozum nad šílenstvím a demencí. A zadruhé, kdo před sto padesáti lety nebyl alespoň malým rasistou, ať první hodí kamenem. Mimochodem, že mají černoši nižší průměrnou inteligenci než běloši, je holý fakt. Stejně jako je holý fakt, že vyšší průměrné IQ mají zase Asiaté či Židé. Po mně se žádná hora nejmenuje, na vysoké škole neučím a nemám ani jiného šéfa, takže se to nebojím napsat.

Ta, jejíž jméno se nesmí vyslovit

Po hercích z potterovské ságy se od spisovatelky Rowlingové distancovali i její fanouškovské weby a ze slavné spisovatelky se stala Ta, jejíž jméno se nesmí vyslovit. Proč? Protože nejen, že odmítla naskočit do nyní mezi umělci povinného duhového vagónu, který je momentálně v tradičním kulturním vlaku do Pokrokovic připojen hned za černým, zeleným a původním rudým, ale dokonce našla odvahu to říct nahlas: Radcliffe, Watsonová, Grinte, Redmayne, já s vámi v tom vlaku šílenců nejedu. Radcliffe i Mugglenet mají svaté právo říkat a psát, že Rowlingová je transfobní a měla by proto zmizet, protože, jak se říká v jednom rasistickém kultovní filmu: „Kdo zmizí, ten bude zmizelej.“ Vyzývat k něčí společenské likvidaci, k jeho zmizení, kvůli názoru je prostě levičácká mentalita. A ve svobodné společnosti mají právo se vyslovit i levičáci, blbci, šílenci a herci. Co mě ale trochu děsí je fakt, že se nevyslovil nikdo jiný. Nikdo se nepostavil na její stranu, za její právo zastávat konzervativní názory a povinně nevlhnout ze všech pokrokových kokotin. Nikdo neřekl: Jděte s tím kádrováním do hajzlu! 

A to je zdaleka ten největší a skutečný problém, který tady „u nás“ na Západě momentálně máme. Ne oteplování, ne pravicový populismus, ne rasismus, ne transfobie, ne islamofobie, ne moje příliš velká uhlíková stopa.

Unikátní informace, která se nepotvrdila

New York Times nedávno napsaly, že Rusko platilo Talibanu za každého zabitého vojáka NATO prémie. Český mediální mainstream pohotově vyskočil a šířil to jako hotovou věc. České ministerstvo obrany vyskočilo a jalo se zjišťovat, kolik rublů stál jeden mrtvý český voják. Nestál nic, Talibánci je prý vraždili čistě z nadšení a úplně zadarmo, řekl teď americký ministr obrany. Informace se prý nepotvrdily. Takže NYT vypustily učebnicovou dezinformaci, tady jí všichni vesele šířili a když se na to zcela výjimečně přišlo, tak děláme jakože nic? Nikdo rozhořčeně nevříská: „Dezinformacééé!“ a nevypočítává, kolikrát se takto „proruské“ NYT už sekly. Co demagog a spol? Nic? Jistě, protože to přece nebyla žádná dezinformace, kterými jsou mimochodem NYT proslulejší než Aeronet, ale „unikátní a diskrétní informace, která se jen nepotvrdila.“ Aha, tak to jo. To je něco úplně jiného.

Takže si to krátce shrňme: NYT vypustí cílenou protiruskou dezinformaci, té se okamžitě chopí západní média a šíří ji po světě, některá k ní dokonce i kreativně přidávají další kapitoly, viz Sky News (Novinky) a shoda s pohádkou O Skripalovi, britské tajné služby na ní servilně dají kulaté razítko a v Čechách se už dělají analýzy a dokonce rozjíždí oficiální vyšetřování. A to všechno přestože americké tajné služby i Bílý dům od začátku tvrdí, že to je kravina. Zajímavé a nutící k mírnému zamyšlení, viďte?

Jako i my odpouštíme viníkům

Křesťan Marian Jurečka udal policii svého bližního Petra Paulczyňského kvůli vtipu na sociální síti. Považoval to za svou křesťanskou a občanskou povinnost. Hm. I Jidáš považoval za svojí občanskou povinnost udat Ježíše. A odpusť nám naše viny, jako i my odpouštíme našim viníkům. A neuveď nás v pokušení, ale zbav nás od zlého, praví se v Otčenáši, který si katolík Jurečka určitě každý den před spaním opakuje. Zbytečně, jak vidno. Ježíš, životní vzor Jurečky, Jidášovi odpustil a nazval ho přítelem. Jurečka Paulczyňskému neodpustil, nazval ho šiřitelem nenávisti a udal ho. Otázka svobodné volby založené na charakteru. Někdo odpouští, někdo ctí svobodu projevu, a to jakéhokoliv, a někdo udává. Můj názor je, že bez udavačů se společnosti vždy daří mnohem lépe než bez rouhačů. Paulczyňski se totiž taky rouhal, ale zase jinak než Rowlingová. Tím, že v souvislosti s fotkou člověka, který na ní fakt vypadá jako primát, zavtipkoval o primátech. Možná nejapně, ale nic víc. Společenská nebezpečnost vtipkování je přitom, na rozdíl od udávání, nulová. Rouháním dneška není říct, že Bůh neexistuje, ale že něco existuje. Rozdíly mezi muži a ženami, mezi černými a bílými, muslimský džihád, přírodní cykly oteplování a ochlazovaní, jen dvě pohlaví a nebo člověk, který jako by z oka vypadl vzteklému šimpanzovi. Určitou nepatrnou naději do budoucna tak snad skýtá pouze fakt, že udavač Jidáš Iškariotský se nakonec oběsil. Pro čerstvé maturanty: Jidáš zvaný Iškariotský je biblickou postavou a symbolem zrady. Byl jedním z dvanácti apoštolů Ježíše Krista a proslavil se tím, že ho jako rouhače udal za třicet stříbrných chrámovým kněžím v Jeruzalémě.

Všude se musí hlavně pracovat. Zatím

Před lety odsud s velkým humbukem prchali do Británie, protože v Čechách se kvůli rasismu a diskriminaci nedalo spořádaně žít. A teď se s mnohem menším humbukem vracejí, protože Britové se o ně prý málo starali. Protože jsou rasisti a všude tam je diskriminace. A ještě prý taky kvůli proruským dezinformacím Aeronetu. Vida. Že by i ve Velké Británii vládla prozatím ještě většinová společenská shoda na tom, že normální je pracovat a ne vysávat sociální systém, že nový mobil se nekrade, ale kupuje a že děti se neposílají přepadat důchodce, ale do školy? Myslím ale, že se Romové poněkud ukvapili. Žijeme v převratné době, kdy utlačovaní Černí konečně rozlomí své staleté okovy ukuté bílými a osvobodí se. Což povede k vymýcení rasismu, diskriminace i rozmarů počasí. Vedlejším produktem povstání moderních Spartakovců bude také vymýcení všech ostatních sociálních konstruktů bílých sloužících k ujařmení Černých – úplné rodiny, dvou pohlaví, automobilismu, kapitalismu, svobody projevu, osobní zodpovědnosti, demokracie, rasistického mýtu o tom, že za bohatstvím národů je v první, druhé i třetí řadě práce, práce a zase jenom práce a hlavně rasistické rejže. Ekologicky šetrný černý životní styl s minimem práce a tedy i minimální uhlíkovou stopou se už brzy stane novou a jedinou společenskou normou. Protože Black Lives Matter. A podle určitých zjevných markantů i historických zákonitostí tyto krásné časy – každému podle jeho potřeb – za Kanálem nastanou určitě mnohem dřív než v Polabí.

Kdo něco skladuje je rasista

Ve státních skladech chybí cisterny na vodu, elektrocentrály nebo sušené mléko, protože na tyto věci údajně nejsou peníze. Zajímavé. Předpokládám, že podle oné oblíbené logiky, že takové věci si pro strýčka Příhodu syslí jen úplný ekonomický analfabet, protože už je jiná doba. Teď se přece nic nesyslí, žije se na dluh a když něco potřebujeme prostě to objednáme. A čím větší dluh, tím je lepší. Války, lidská nedokonalost, ekonomické zákony i přírodní katastrofy vymizely se založením EU. A pokud bychom i v nějakém naprosto nepravděpodobném případě něco z toho potřebovali, hned nám pomůžou ostatní členové RVHP. Jako jsme si teď přece navzájem pomáhali s tou smrtící breberkou. Díky čemuž nemusel kapitalistický Západ klečet na kolenou před komunistickou Čínou. A vláda hlavně potřebuje peníze na důležitější věci než je mlíko pro české kojence. Třeba pro Zambijce, aby byli zdraví a plodní a měli spoustu sušeného mléka pro spoustu svých kojenců. De facto, s přihlédnutím k dlouhodobé imigrační strategii EU, jde přece o investici do naší budoucnosti.

To ne my, to Leclerc!

Jakýsi Kamerunec „shazuje sochy kolonizátorů už léta,“ píše nadšeně iDnes. Zase mám pár poznámek. Phillipe de Hauteclocque alias Leclerc nebyl kolonizátor, co usekával ručičky kamerunským dětem, ale statečný Francouz a voják pod jehož velením shodou okolností úspěšně bojovalo proti Hitlerovi i mnoho Kamerunců. Jediným jeho kolonizátorským proviněním je podle článku to, že prý „nebyl mezi Kamerunci oblíbený.“ To chápu, nutil je totiž něco dělat, což se v Africe opravdu netěší dvakrát velké oblibě. S tím souvisí i další má poznámka a totiž, že něco zničit, to jde prakticky všem Afričanům výborně, ale cokoliv vytvořit, třeba významné kulturní hodnoty, funkční infrastrukturu nebo dokonce funkční stát, to už je kapánek horší. Čím se aktivista Essama živí, kromě ničení sochy chlapa, o němž, a na to vsadím boty, tutově nic neví? Co udělal pro to, aby se už generace svobodný Kamerun stal lepším místem k životu? Jak dlouho se bude Kamerun i zbytek Afriky ještě vymlouvat na kolonialismus? Který i Kamerunu kromě vykořisťování také umožnil skočit z prvobytně pospolné kultury rákosových chýší rovnou do moderní civilizace betonu, skla a soch?

3,392 total views, 1 views today