29. říjen 2016 18:00

Letošní metálobraní se zvrtlo málem na VŘSR, ještěže nemáme žádné křižníky. Pan „Nikdo“ nedostal medaili, což ohrozilo naší křehkou demokracii. Na barikády!

Jiří Bartoška, proslulý celoživotní bojovník proti tyranii a hejno dalších morálních pilířů státu vyzývají k „občanskému neklidu“ z důvodu akutního ohrožení naší mladé demokracie. Kraus pořádá předtočené a ostříhané happeningy, kde komando neúspěšných a mimoňů hanobí hlavu státu a vstoje freneticky tleská chlápkovi, o němž v životě neslyšeli. A na Staromáku se rovněž kvůli ohrožení demokracie sešli voliči Karla s potenciálními vyzyvateli Hradního diktátora na festivalu trapnosti, jehož vlajkonošem se stal textař Horáček. Při všech těchto příležitostech byli hojně zmiňováni Masaryk s Havlem a touha žít ve svobodné zemi, kde prezidentuje někdo jako Havel a která se před nikým kromě Bruselu, Berlína, Paříže a Washingtonu nehrbí.

Zmiňované „ohrožení demokracie“ vzniklo v podstatě z toho, že ve volbách dokonale demokraticky zvítězil z hlediska menšiny voličů nedůstojný kandidát, jenž se – kromě mnoha svých dalších nedostatků – v každoroční taškařici „daj-li medaili“ rozhodl neudělit metál jednomu z navržených kandidátů. A díky ministrovi nekultury, jenž za svého dokonale utajeného stýčka tak dlouho loboval až ho konečně proslavil, se rozpoutalo neuvěřitelné mediální divadlo. Všichni jsme se díky tomu stali znalci hradního protokolu, nicméně kdo komu volal, či nevolal, případně zda došlo k vydírání dalajlámou a kdo tedy vlastně lže, jsme jako vždy stejně nedozvěděli. Vlastně to ani není důležité, o chudáka pana Bradyho přece nikomu z těch šašků nešlo, včetně jeho obzvláště vypečeného synovce, kterému se nakonec černý Petr lži vrátil do rukou. Zůstala jen pachuť v ústech a pan Brady, ověšený tunou ersatz medailí.

Někteří komentátoři tvrdí, že šlo o další, předem připravený zastírací manévr, jehož jediným účelem byla dehonestace prezidenta. Zní to velmi pravděpodobně. Ačkoliv jsem aféru nijak podrobně nesledoval a od veřejného dění si v zájmu duševního zdraví nyní udržuji odstup, donutila mne s tím související revoluční šaškárna k veřejnému vyjádření názoru. K tomu nás ostatně Barťákova petice přímo vyzývá a já jsem se po zralé úvaze rozhodl, že jeho volání po občanské aktivitě vyslyším a napíšu zase pár řádků. Apropó, někteří komentátoři rovněž tvrdí, že se ve skutečnosti jedná o zahájení prezidentské volební kampaně. V tom případě bych chtěl Miloše Zemana informovat, že si může dát nohy na stůl a zapálit vonné havana. Volební potenciál „osobností“ exhibujících na Staromáku i jinde je dohromady tak 1,5%.

Tak nejdříve to nejdůležitější – akutní ohrožení naší drahé svoboděnky a demokracie. Tady se s Bartoškou, Horáčkem a ostatními zúčastněnými marťany naprosto shoduji. Naše svoboda a demokracie je skutečně ohrožena a je třeba s tím něco dělat. Na podobu oné hrozby mám ovšem značně odlišný pohled a jsem bytostně přesvědčen, že jeho zveřejnění západní civilizaci nijak neohrozí.

Už jsem tuto myšlenku vyjádřil několikrát, ale opakování je matka moudrosti. Podle Barťáka a spol. se náš masarykovský demokratický ideál hroutí, protože byl prezidentem občany zvolen Miloš Zeman a ne Karel Schwarzenberg – to je leitmotiv všech těchto minulých i budoucích veřejných onanií. Politické, umělecké i veřejné nuly přitom z pódií před sebe vystrkují Masaryka s Havlem, jako symboly boží dokonalosti, které mají být za všech okolností následovány a do puntíku kopírovány. Neuškodí zřejmě čas od času připomenout, že oba byli také jen lidé a celkem dost toho pohnojili, tak jako každý z nás. Škoda, že Dáša neprojevila tolik politické prozíravosti, aby dala Vaška balzamovat, s tím by se daly teprv dělat věci.

Já se naopak domnívám, že o demokracii a svobodě – což jsou dvě rozdílné věci, si můžeme už dlouho nechat jenom zdát. Jejich zbytky jsou pak ohroženy z úplně jiné strany, než tvrdí naše samozvané morální pilíře. Demokracii nijak neohrožuje vítězství kandidáta, s nímž bytostně nesouhlasím, ale zato ji silně nabourává neschopnost se s tímto faktem smířit. Demokracii nijak neohrožuje, projevuje-li řádně zvolený prezident lidské slabosti, má vlastní názory a nebojí se je veřejně prezentovat, ale zato ji spolehlivě rozleptává prosazování jediného „správného“ světonázoru pomocí umělého štěpení společnosti na eurohavlodobro a zemanoruskézlo.

Zeman Vás sere a Sobotka Vám nevadí? Bezpáteřné, kariérní netáhlo bez názoru na cokoliv, které se předem ptá, co by chtěla německá kancléřka v projevu slyšet a během jehož vlády mizí občanské svobody jedna za druhou jak na tobogánu?  Co agent STB Bureš se svou snahou privatizovat stát a jeho masová likvidace drobných živnostníků – parazitů a zlodějů? Co poslušná loutka Valachová a její řízená likvidace školství a povinná výuka k „evropanství“? Co poklonkování Bruselu a jeho s nadšením přijímané šílené regulace, zákazy a především občanské svobody likvidující zákony? A co potichoučku pečená megasvinstva typu CETA a TTIP? Američané šíří bombami demokracii a Rusové s nimi páchají válečné zločiny? Fakt? Co sebedestruktivní multikulturalismus a vzrůstající vliv středověké ideologie potlačující úplně všechno to, za co si plácáte játra na pódiích a v televizi? Co plíživá instalace eurosocialismu, kdy všichni mají nárok a nikdo práva? A co fakt, že Česká televize, dojná kráva mnoha z Vás, je už stejně prolhaná a plná propagandy jako za komančů? Nechcete být ruskou gubernií, ale bruselskou kolonií ano?

Jo táák, tohle všechno Vám nevadí, protože TO přece přichází ze Západu, kam patříme.

Nepatříme. Jestli jsme se za vlády toho jediného správného prezidenta nějak utajeně neposunuli, tak jsme furt tam, co vždycky – slepé střevo na hranici Západu a Východu. Oba tu mají už přes tisíc let svůj vliv a podle toho to u nás vypadá. Už tisíc let nevíme, do čí prdele strčit hlavu dřív. Na císaře z boží milosti Karla IV. klidně zapomeňte, naším nejvýraznějším národním symbolem a největším Čechem je naprosto po právu Švejk.

1,876 total views, 1 views today