Politici po čtyřech letech poklidné povolební selanky začínají opět projevovat neklid, agresivitu, svolnost k páření a tendenci značkovat si revír. Dále násobně více než v obvyklé míře trpí schizofrenií, ztrátou paměti, bájnou lhavostí a sklony k samovolným potratům. Blíží se volby – období politické říje.

Dobrá zpráva je, že volby stále ještě probíhají a politická pluralita dosud existuje. Tím dobré zprávy bohužel končí. Americká anarchistka Emma Goldman kdysi dávno prohlásila, že „kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali“. Josif Vissarionovič Stalin zhruba ve stejné době řekl:„Volby nerozhodují voliči, ale ti, co počítají hlasy.“ Oba měli pravdu.

Problém spočívá v tom, že volby jsou občanovo jedinou, byť třeba iluzorní šancí na změnu, takže proč to zase alespoň nezkusit. Na plnou Letnou, barikády  a ozdobené kandelábry před Strakovkou ještě Češi stejně nejsou dost. Musíme dozrát. Zatím jsou nákupní košíky stále plné, cyklostezky přibývají a all inclusive v Hurghadě je za babku.

Já zatím nemám ani páru, koho budu volit. Jestli budu volit. Výběr je jako vždy deprimující a silně připomíná pestrostí své nabídky obchody za reálného socialismu. Ti, které bych teoreticky i volil jsou dokonale neviditelní, zoufale monotónní nebo prostě za střízliva nevolitelní. V případě Realistů ještě navíc i dokonale nepochopitelní. Kristapána, s tímhle chcete urvat 20%?

Jedno ale vím naprosto jistě –  koho volit za žádných okolností nebudu a proč.

Nebudu volit nikoho, kdo má sebemenší zásluhu na vytvoření polototalitního banánistánu jménem Czechia.eu, jehož občanem jsem se během uplynulého čtvrtstoletí nedobrovolně stal. Pokud vezmu v potaz předvolební průzkumy, vyřazuje toto mé kritérium ze hry prakticky všechny ty, kteří se podle nich mají šanci letos prolhat k poslaneckým, potažmo vládním korytům. Nu což, život je plný ústrků, nějak se s tím pokusím vyrovnat. Tady máte můj blacklist a přemýšlejte.

Co se týče jeho formy, jde o rekapitulaci ála Matouš – „podle ovoce jejich, poznáte je, sklízejí se snad fíky z bodláčí?“. Naprostá většina z hodnocených „stromů“ již plodila mnohokrát. Avšak ještě dříve než se pokusím z čiré nenávisti k pokroku ovlivnit Vaše volební preference, dovolte mi jednu faktickou poznámku.

Je úplně jedno, jestli jste vzorní občané a tedy voliči nebo společenští vyvrhelové, co to podle „veřejného mínění“ ignorováním plastových kastlíků s dírou házejí pravidelně komančům. Mimochodem, větší blábol aby jeden pohledal.

Goldmanovské „volby“ nic z toho, co Vás přechozí čtyři roky sralo skutečně nezmění, pokud máte reálně navýběr“ stále pouze mezi levicí, kryptolevicí, pravicovou levicí, levicovými pseudokřesťany a dementy.

Jako výchozí kritéria pro pořadí na blacklistu volím společenskou nebezpečnost hodnocených politických subjektů, prokázanou schopnost hájit české národní zájmy a míru eurohujerství. Poslední dvě uvedená kritéria slučuji z důvodu vzájemné zaměnitelnosti do jediného faktoru, jejž označuji faktor „Q“, podle norského ministerského předsedy z let 1942-1945 Vidkuna Quislinga.

Zelení – Dávám je na první místo, ačkoliv dosud pouze příštipkařili a činím tak čistě z osobní zášti. Prostě mě tak nějak serou už jen tím, že existují. Nabízejí výhradně hovadiny, zvrácenosti, ekoterorismus, slabomyslné teorie a totalitu. Logicky je tedy může volit pouze ten, komu tento program připadá zajímavý a atraktivní. Třeba Němci. NSDAP měla v roce 1933 velmi podobný program a ty nadlouho poslední volby s ním drtivě vyhrála. Že se podobných dementů i u nás v roce 2013 našlo 3,19%, tedy téměř 160 000, není v tomto kontextu nijak překvapující. Potenciál změny záporný, vize armagedon. Faktor Q v genech. Lídr s vizáží nepovedeného klonu D’Artagnana nemá jinak nic, co by stálo za zmínku. Sobotka je proti němu vyložený sympaťák.

ČSSD – Původně zastupovala bezprávné a vykořisťované pracující. Nyní zastupuje především nepracující, kteří mají mnoho práv a vykořisťují jimi pracující. Její poslední lídr má charisma, vůdčí schopnosti a sexapeal úředníka spořitelny na pobočce v Postoloprtech. Spíše než o něm, to cosi napovídá o duševním obzoru členské základny. Nedávný krok zoufalství, ustavení triumvirátu, očekávaný volební debakl neodvrátí, spíše naopak. Potenciál ke změně současného směřování země do kopru je nulový, vize katastrofické. Faktor Q gigantický. Strana už léta nenabízí nic než svrab, bídu a neštovice.

KDU-ČSL – Lidovci by měli teoreticky hájit křesťanské hodnoty jako jsou rodina, morálka, vlastenectví a duchovní kultura. V reálné politické praxi jsou proslulí výhradně tím, že to všechno mají dokonale na banánu. Jejich jediný zájem, který sice vždy obhajují se zápalem prvotních křesťanů, ale jenž nemůže být křesťanským hodnotám vzdálenější, je neukojitelná touha po korytu. Ovládnout zdroje moci a tedy i majetku, i kdyby měli kvůli tomu znovu přibít na kříž Ježíše. Stále usměvavý bratr Bělobrádek je svým vztahem ke cti a morálním hodnotám dokonalým ztělesněním tohoto nekřesťanského spolku pro šíření totality. V této konkrétní souvislosti se mi, nevím proč, neodbytně vybavují dva slavné citáty, spojené s třetí říší – „Češi jsou smějící se bestie“ a „Mou ctí je věrnost“. Stranická příchylnost k sudetoněmeckému landsmanšaftu s tím jistě nijak fakticky nesouvisí. I jen samotní Gabal s Hermanem by byli dostatečným důvodem tyhle bezpáteřné zmrdy nevolit. Potenciál změny nulový, vize katastrofické. Faktor Q závratný.

TOP 09 – Vznikla jako prostředek k ukojení neukojitelných mocenských ambicí význačného představitele politické i jiné korupce, brilantního rétora, oportunisty, exlidovce, miláčka ČT a nejslavnějšího náměstka ministra obrany všech dob, Miroslava „Padáka“ Kalouska. Stojí na principech kultu osobnosti a spíše než politickou stranu, připomíná náboženskou sektu. Zarputile se deklaruje jako pravicová strana, ačkoliv pro to doposud nepředložila jediný hmatatelný důkaz. Jejím jediným viditelným programem je bezbřehé eurohujerství a snaha o likvidaci Andyho Bureše. Potenciál změny nulový, vize katastrofické. Faktor Q za hranicí měřitelnosti. Lídr charismatický, všestraně nadaný a s chvályhodnou vůlí k moci. Pro liberální demokracii smrtelně nebezpečný.

STAN – Myšlenka, že údajně dobrý starosta musí nutně být i dobrým poslancem či ministrem, je naprosto zcestná. Není podložená ničím jiným, než touhou po větší moci, větším dotačním cecku a větší možnosti buzerovat lidi. Předvolební preference naštěstí naznačují, že nejsem sám, kdo si to myslí. Potenciál změny nulový, vize neznámá. Faktor Q podle náznaků rozhodně vysoce v kladných číslech. Lídr se jmenuje Gazdík a hrál s Bělobrádkem v propagačním klipu k registrovanému partnerství, které nevyšlo.

ODS – Původně pravicová strana tvořila dlouho protiváhu socanům a představovala k nim jedinou volitelnou alternativu. Pocit moci na věčné časy, násobený pravidelnými 20% preferencí však způsobil, že modří ptáci začali při opulentních žranicích až příliš hlasitě mlaskat. Moc korumpuje, nenažranost oslepuje a u nás není lepšího příkladu. Atentátem na otce zakladatele, zvyšováním daní, kmotrovstvím a podivným sesuvem doleva se milovníci Toskánska, jachet a italských kurviček politicky zasebevraždili úplně. Ani velké gule nepomohly. Strana nemá téměř nic, co by mohla pravicovému voliči nabídnout, kromě silně nepřesvědčivého pobrekávání, že už to nikdy neudělají. Mladý Klaus se starým Kuberou to nemají šanci změnit. Mladý Benda se starou Němcovou je k ničemu nepustí. Potenciál změny 1%, vize těžko uvěřitelné. Faktor Q vysoký. Lídr neviditelný, může si podat ruku se Sobotkou.

Ano – Politická divize Agrofertu byla založena poté, co si takhle jednou miliardář Andrej řekl: „Co ešte nemám? Hnutí!“ Inspirace Věcmi veřejnými je zjevná, ovšem Andy není žádný pražský čučkař s napoleonským komplexem, ale bodrý slovenský Jánošík, který chudým bere a bohatým dává. Průměrný volič ho miluje, protože vypadá a chová se jako on a už toho hodně pro lidi, přírodu i planetu udělal. Řepka v naftě je ekologická, sojové párečky zdravé, polystyrenové koláčky z Penamu dlouho vydrží. Potenciál změny 0,5%, vize psychedelické. Faktor Q plusový. Lídr hnutí je svým způsobem charismatický a všehoschopný kapitalista, od něhož lze očekávat naprosto cokoliv. Pro demokracii sice nebezpečný, ale řádově méně než Kalousek. Pro volný trh, soukromé podnikání, ekonomiku státu a morálku devastující.

Na závěr připojuji pro odlehčení depresivního tématu tipovací soutěž o ceny:

  • A. Průměrný volič se zachová jako vždycky. Billboardově. Čím dementnější heslo, tím více hlasů –  „Myslím to upřímně.“ A taky mediálně. Bude chtít zachránit demokracii před zhnědnutím. Zastavit všechny ty rasisty, neonacisty, xenofoby, ultrapravičáky a samozřejmě staromarxisty.
  • B. Lidi si sednou před zavřenou hospodu či krám na americké cigáro a teplý japonský lahváč, oboje koupené cestou německým patnáctiletým autem z práce za almužnu pro rakouskou montovnu v nejbližším župním městě a společně podumají nad tristní situací, v níž se nacházejí oni sami, jejich vesnice, jejich zem a jejich občanská práva.

Konec sázek. Fašisti, co tipovali áčko, vyhrávají celoroční bezplatný přístup na můj blog. Béčkaři, Vaše nezničitelná důvěra v člověka, jeho rozum, logiku, kritické myšlení a smysl pro realitu je nebezpečná Vám i Vašemu okolí.

Z těch politických subjektů, které mají podle svých zfalšovaných průzkumů proniknout až do parlamentu, jsem znectil téměř všechny. Až na jeden.

Těm všímavějším z Vás nejspíš neuniklo, že jsem vynechal komunisty. Ti se přece nesmí volit především. Opravdu? Že to říkal Havel a všichni ti ostatní instantní demokrati, co tu jsou vypsaní? Tak jo, klidně je taky nevolte. Je to Vaše občanské právo.

2,213 total views, 1 views today